Doom Eternal: kody wspomogą nas również w tej części!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 2.03.2020, 17:19 Aktualizacja: 2.03.2021, 17:19
Tryb boga, nieśmiertelność czy wciąż odnawiające się zapasy amunicji były niegdyś codziennością każdego gracza, który lubił wpisywać kody. Doom Eternal jako gra mocno osadzona w klimacie oldschoolu także umożliwia taką opcję. Cheaty w strzelance dostępne będą wyłącznie na PC. W tej grze cheaterzy zdecydowanie nie spłoną w piekle!
doom eternal
26 Udostępnień

Doom nie mógłby obejść się bez cheatów

Mogłoby się wydawać, że kody należą do zamierzchłej przeszłości gamingu. W dobie skuteczniejszych metod na testowanie tworzonych produkcji nie ma potrzeby implementowania ich do gier w celach deweloperskich, a dawanie graczom forów stało się też świetnym biznesem. Na tego typu ułatwieniach opierają się w końcu mikrotransakcje. Są jednak gry, w których oldschoolowe cheaty nadal mają rację bytu, właśnie ze względu na swój staroszkolny charakter!

doom eternal kody cheaty

Obecność kodów w Doom Eternal potwierdzona zostało przed kilkoma miesiącami, gdy do sieci wyciekła garść screenów. Obrazek opublikowany na Reddicie jasno wskazuje, że w produkcji id Software znajdzie się miejsce na cheaty. Będzie można je odkryć jako sekrety w Doom Eternal albo klasycznym sposobem sprawdzić w mediach o grach. Kiedyś za kodami przeszukiwało się czasopisma, dziś wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę…

Lista kodów Doom Eternal na PC

Niestety, na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze dokładnych kodów do Doom Eternal na PC. Aktywowało będzie się je jednak najprawdopodobniej dokładnie tak samo jak w przypadku gry Doom z 2016 roku. Aby aktywować cheaty, należy przywołać konsolę poleceń poprzez naciśnięcie Ctrl + Alt + ~. Następnie wystarczy wpisać wybraną komendę i nacisnąć enter w celu jej aktywacji.

Z jakich kodów można było skorzystać w tej grze? Oto pięć najpopularniejszych cheatów do Doom na PC:

  • god-mode (nietykalność) – iddqd,
  • wymaksowanie zdrowia, zbroi, amunicji oraz odblokowanie wszelkich broni oraz ich trybów – idkfa
  • wymaksowanie zdrowia, zbroi, amunicji – idfa,
  • odblokowanie wszelkich broni oraz ich trybów – idka,
  • odblokowanie wszelkich pancerzy oraz ich trybów – ida,
  • odblokowanie wszelkich sekretów, przedmiotów oraz nieprzemierzonych obszarów mapy – iddt.

Trzeba jednak pamiętać, że aktywowanie tych opcji uniemożliwia grę w sieci. Przed wpisaniem dowolnej komendy warto przejść grę i odkryć jej tajemnice na własną rękę, dzielnie pokonując kolejne wyzwania. Jeśli jednak nie możecie doczekać się możliwości na wypróbowanie cheatów z najnowszej gry id Software, niedługo będziecie mieli do tego okazję. Zapowiadana już przez nas premiera Doom Eternal przewidziana jest na 20 marca, a oprócz dostępnej do kodów wersji PC możliwe będzie granie również na PS4 oraz Xbox One.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments