Dr House w kosmosie? Tylko w Avenue 5 na HBO GO!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 14.01.2020, 15:53 Aktualizacja: 20.01.2021, 10:44
Awaria Titanica na oceanie skończyła się tragedią, ale jeszcze mniejsze szanse na przeżycie katastrofy mają pasażerowie kosmicznego statku turystycznego Avenue 5. Czy jednak faktycznie jest się czego obawiać? Znany z serialu Dr House Hugh Laurie postara się uspokoić zaniepokojonych turystów w najnowszym serialu komediowym HBO!
avenue 5 w hbo go dr house
8 Udostępnień

Romantyczna podróż przyszłości, czyli kosmiczna turystyka w Avenue 5

Być może śmialiście się w ostatnich dniach z japońskiego miliardera Yusaku Maezawy, który aktywnie poszukuje partnerki życiowej i obiecuje jej udział w locie kosmicznym organizowanym przez firmę SpaceX Elona Muska. Chociaż dziś tego typu wycieczki wydają się ekstrawagancją, w bliższej lub dalszej przyszłości mogą stać się pierwszym wyborem na romantyczny wypad z wybranką serca. Taką właśnie wizję przedstawia serial Avenue 5, kolejna propozycja ze styczniowej oferty HBO GO.

Avenue 5 to statek kosmiczny, którego opis żywo przypomina opisy wycieczkowców wzorowanych na Titanicu. Wykwintna restauracja, taras widokowy, lekcje jogi… Ośmiotygodniowa podróż dookoła Saturna musiałaby być w takich warunkach niesamowitym przeżyciem, gdyby tylko wszystko dopięte było na ostatni guzik. Niestety, niespodziewana awaria stawia w naprawdę trudnej sytuacji kompletnie nieprzygotowaną załogę statku na czele z kapitanem, Ryanem Clarkiem.

W roli głównej Hugh Laurie, czyli Dr House. Kto oprócz niego?

W rolę pewnego siebie i czarującego kapitana statku Avenue 5 wcieli się Hugh Laurie, aktor znany z doskonałej kreacji głównego bohatera serialu Dr House. Obok niego na ekranie pojawią się: Josh Gad (Morderstwo w Orient Expressie) jako miliarder Herman Judd, czyli człowiek, który firmuje swoją twarzą i nazwiskiem spółkę Avenue 5, Zach Woods (Dolina Krzemowa) jako Matt Spencer, szef działu obsługi klienta, Rebecca Front (Poldark, zdobywczyni nagrody BAFTA za rolę w serialu The Thick of It) jako obdarzona silną wolą pasażerka Karen Kelly, Suzy Nakamura (Dr. Ken) jako Iris Kimura, prawa ręka Judda, Lenora Crichlow (Być człowiekiem) jako inżynierka Billie McEvoy, Nikki Amuka-Bird (Zamęt) jako Rav Mulcair, szefowa centrum kontroli misji oraz Ethan Phillips (Co jest grane, Davis?) jako Spike Martin, entuzjasta aeronautyki i były astronauta.

avenue 5 w hbo go dr house

Pomysłodawcą serialu, jego producentem wykonawczym oraz scenarzystą jest Armando Iannucci, znany autor telewizyjnych i filmowych produkcji komediowych. Wśród jego najpopularniejszych dzieł znajduje się dostępna również w HBO GO Figurantka (trzy statuetki Emmy dla najlepszej produkcji komediowej) oraz czarna komedia Śmierć Stalina, która była nominowana w dwóch kategoriach do nagrody BAFTA i zdobyła Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej komedii.

O czym opowiadały będą poszczególne odcinki serialu?

O poziomie pierwszych odcinków serialu przeczytacie w naszej recenzji Avenue 5, ale w decyzji o obejrzeniu lub nie pomóc mogą także udostępnione przez producenta opisy poszczególnych odcinków miniserialu. Brzmią one następująco:

Avenue 5 sezon 1 odcinek 1 – I Was Flying

Kiedy na pokładzie luksusowego kosmicznego wycieczkowca Avenue 5 zostaje wykryta usterka, inżynier Billie McEvoy (Lenora Crichlow) musi poinformować kapitana Ryana Clarka (Hugh Laurie), właściciela spółki Avenue 5 Hermana Judda (Josh Gad) oraz jego asystentkę Iris Kimurę (Suzy Nakamura), że incydent może mieć katastrofalne w skutkach konsekwencje. Na Ziemi w centrum kontroli lotów Rav Mulcair (Nikki Amuka-Bird) stara się opanować sytuację, a Matt Spencer (Zach Woods), szef działu obsługi klienta, robi, co może, żeby ostudzić emocje. W tym samym czasie dociekliwa pasażerka Karen Kelly (Rebecca Front) dowiaduje się, że załoga wie dużo więcej na temat awarii, ale pewne informacje zachowuje tylko dla siebie.

avenue 5 w hbo go dr house

Avenue 5 sezon 1 odcinek 2 – And Then He’s Gonna Shoot Off…

Rav (Nikki Amuka-Bird) i członek jej zespołu spotkają się z przedstawicielem NASA, aby omówić szczegóły ewentualnej misji ratunkowej. Ryan (Hugh Laurie) dowiaduje się, że Cyrus (Neil Casey) -inżynier, który pracuje w niedostępnej dla pasażerów części statku kosmicznego – ma zaskakująco optymistyczną teorię na temat jego przyszłości. Judd (Josh Gad) przekazuje cenny przedmiot, żeby upamiętnić zmarłego członka załogi. Karen (Rebecca Front) zostaje nieformalną rzeczniczką pasażerów. Matt (Zach Woods) udziela porady małżeńskiej Mii (Jessica St. Clair) i Dougowi (Kyle Bornheimer).

avenue 5 w hbo go dr house

Avenue 5 sezon 1 odcinek 3 – I’m a Hand Model

Kiedy personel pokładowy Avenue 5 zaczyna zaniedbywać pasażerów, Ryan (Hugh Laurie) proponuje Karen (Rebecca Front), żeby wykorzystała umiejętność mówienia językiem klienta. Judd (Josh Gad) omawia plan misji ratunkowej i prosi Iris (Suzy Nakamura) o zorganizowanie na Ziemi zbiórki na jej sfinansowanie. Rav (Nikki Amuka-Bird) odpowiada na dziesiątki maili z wycieczkowca i organizuje konferencję prasową, podczas której sprawy wymykają się spod kontroli.

avenue 5 w hbo go dr house

Avenue 5 sezon 1 odcinek 4 – Wait A Minute, Then Who Was That On The Ladder?

Judd (Josh Gad) martwi się o swoją reputację, a Iris umawia kilku kosmicznych turystów na spotkanie z prezesem w jego luksusowym apartamencie. Ryan (Hugh Laurie) i Billie (Lenora Crichlow) bezskutecznie czekają, aż technicy pokładowi dostarczą im gotowe rozwiązania i w międzyczasie postanawiają skonsultować się z ekipą z maszynowni. Matt (Zach Woods) zachęca Franka (Andy Buckley), żeby w końcu przejął inicjatywę.

Źródło: HBO. Grafika: HBO.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments