Dragon Age 4 klęską? Z BioWare odchodzi główny producent

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.08.2019, 14:00 Aktualizacja: 19.08.2020, 12:21
Czy wymagania Electronic Arts co do zrobienia z Dragon Age 4 gry-usługi są powodem odejścia z BioWare głównego producenta tytułu? Fernando Melo mówi kurtuazyjnie o nowych życiowych wyzwaniach i życzy kolegom szczęścia, jednak plotki co do kiepskiej sytuacji firmy raczej nie umilkną.
dragon age 4
3 Udostępnień

Główny projektant Dragon Age 4 odchodzi z BioWare

Niespodziewane wieści z obozu BioWare – o odejściu ze studia poinformował w weekend na swoim Twitterze Fernando Melo. Był on głównym producentem czwartej części Dragon Age, która powstaje pod nazwą kodową „Morrison”. To kolejne głośne odejście, z którym zmierzyć musi się firma. Po szybkim wyludnieniu serwerów Anthem z pracą tam pożegnał się główny producent gry Ben Irving.

Co oznacza to dla samej gry Dragon Age 4? Mimo iż posty Melo są utrzymane w miłym tonie, trudno nie mieć wątpliwości co do ich kurtuazyjnego charakteru. BioWare od dawna boryka się z utrzymaniem odpowiedniej równowagi pomiędzy swoim podejściem do gier a spełnianiem finansowych celów stawianych firmie przez właścicieli z Electronic Arts.

Trudne losy Dragon Age 4

Choć prace nad kolejną odsłoną serii trwają już od dawna, wciąż wiemy o niej naprawdę niewiele. Z multimedialnych materiałów mieliśmy jak na razie do dyspozycji wyłącznie trailer z 2018 Game Awards w Los Angeles. Okazało się później, że produkcja tworzona była już od kilku lat tworzona, jednak koniec końców anulowano ją. Najpierw potrzebowano wszystkich pracowników do ratowania katastrofalnego Mass Effect: Andromeda, a następnie równie trudnego w produkcji Anthem.

Pierwotnie miało być to rozbudowane RPG, w którym fani gier od BioWare dostaną dokładnie to, czego oczekują – wciągającą i nieliniową fabułę, która współgrać będzie z fajnymi i złożonymi mechanikami gier fabularnych. Taka wizja nie jest jednak zgodna z założeniami EA. Wydawca chce wspierać wyłącznie „gry-usługi”, które zapewniają stały dopływ przychodów co najmniej kilka lat od wydania.

Odejście kolejnego twórcy wkręconego w klimat może sugerować, że odświeżony w 2018 roku projekt ma problemy z pogodzeniem obu podejść. Fakt, że kod Dragon Age 4 bazowany jest na Anthem, mówić może jednak naprawdę dużo o potencjalnej przyszłości gry.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments