Anthem umarło? Gracze donoszą o wyludnionych serwerach

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 30.04.2019, 20:00 Aktualizacja: 30.04.2020, 18:27
Deweloperzy z BioWare zapowiadali wspaniały przebój i grę na lata, a tymczasem nabywcy najnowszego tytułu weteranów branży muszą pożegnać się z nadziejami co do dalszego powodzenia. Mimo rozpaczliwych prób naprawczych Anthem umiera, serwery zaś stają się coraz bardziej wyludnione. Jak do tego doszło?
anthem umarło wyludnione serwery
24 Udostępnień

A miało być tak pięknie…

Zapowiedzi dotyczące Anthem były od samego początku hiperentuzjastyczne. Mimo iż gracze mieli do nich nieco dystansu, twórcy nie przestawali zarzucać nas kolejnymi przyrzeczeniami. Bombastyczny nastrój miał prawo się udzielić, gdyż mechanika Anthem oparta na javelinach stanowiła zapowiedź niezłej rozrywki. Swoje zrobił również trailer preorderu Legion Świtu oraz zwiastun promujący premierę Anthem. Naprawdę nie mogliśmy doczekać się na dzień wyjścia gry!

javeliny w anthem

Co najważniejsze, wiele z tych obietnic zostało spełnionych. – Biorąc pod uwagę content, który dotychczas otrzymaliśmy, moja ocena wynosi 7,5/10. Jest to zdecydowanie udana gra z wielkimi możliwościami rozwoju. Jeśli zostanie poprowadzona w prawidłowy sposób, zapewni wiele godzin pysznej, lekkiej rozrywki w fantastycznym świecie javelinów – pisała w naszej recenzji Anthem Anna Wojciechowska. Jak każda gra sieciowa, i ten tytuł przyciągnąć musi jednak graczy. Powoli przekonujemy się, że dokonanie tego niezbyt się BioWare udało.

Wyludnione serwery Anthem. Gra umarła?

Jak donosi Forbes, mimo rozpaczliwych działań twórców gra Anthem umiera, a serwery wyludniają się. Jako gra nastawiona na kooperacje i rajdy, produkcja BioWare miała gwarantować połączenie z graczami z całego świata dla każdej aktywności. Okazuje się jednak, że w wielu misjach można mieć problem ze skompletowaniem drużyny. Ma być to szczególnie uciążliwe na wyższych poziomach rozwoju danej postaci, gdzie współpraca z teamem jest niezbędna do odniesienia sukcesu.

anthem

Z czego wynikać może wyludnienie serwerów Anthem i powolne obumieranie gry? Kiepsko działać ma również mechanika produkcji jako loot-shootera, nastawionego na zdobywanie kolejnych, coraz to silniejszych przedmiotów. Farmienie jest cudowną aktywnością, jednak nie wówczas, gdy istnieje wyłącznie jedna opłacalna misja do przejścia. Kiedy skupiony jest na niej dosłownie każdy gracz, wszystkie pozostałe misje i aktywności są przezroczyste, co z kolei uniemożliwia cieszenie się bogactwem świata przedstawionego tym nielicznym jednostkom, które chciałyby go poznać.

Ktoś z was pozostał jeszcze wierny Anthem, czy wszyscy przerzuciliście się na serwery konkurencji? Red Dead Redemption 2 Online czy The Division 2 wydają się obecnie znacznie powszechniejszymi wyborami.

Źródło: Forbes. Grafika: materiały prasowe.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments