Anthem (PS4, Xbox One, PC)

Piotr Binkowski Baza gier Publikacja: 18.02.2019, 11:21 Aktualizacja: 24.02.2019, 22:24
Kanadyjskie studio BioWare to specjaliści od strzelanek osadzonych w intrygujących realiach. Zabierali nas już do światów rodem z dark fantasy czy science-fiction. Tym razem czekamy na premierę gry jak z najlepszego horroru, będącej idealnym miksem z filmem akcji.
demo anthem
0 Udostępnień

Anthem od BioWare – specjalistów od strzelanek

Platformy: Xbox One, PC
Premiera: 22.02.2019

Obca planeta i gigantyczny fort, w którym ludzkość ukrywa się przed potworami to kolejne interesujące tło dla klasycznej strzelanki TPP. Gra jest mieszanką kooperacji i MMO, z elementami RPG.

Świat gry możemy przemierzać sami, ale oczywiście największą frajdą będzie walka w drużynie. Trafiamy na odległą planetę porzuconej przez pradawnych bogów w czasie jej tworzenia. W tych warunkach mamy co najmniej dwa główne cele. Pierwszym jest oczywiście obrona przed wrogą fauną i florą tego dziwnego świata. Drugim odnalezienie potężnego artefaktu zwanego “potęgą hymnu”.

Daje on moc kreacji, a więc jest też idealnym narzędziem walki z bestiami grasującymi po okolicy. Gracze mogą zostać obrońcami rasy ludzkiej, ale i buntownikami, chcącymi zagarnąć boskie siły dla siebie. Oprócz klasycznej walki w czasie rozgrywki czekają nas też wyzwania nieobce prawdziwym odkrywcom. Świat stworzony przez BioWare, choć wrogi, jest też ciekawy i przebogaty, a im głębiej się w niego zapuścimy, tym więcej czeka nas niespodzianek.

Łączymy się w drużyny, aby walczyć

Grę zaczynamy od stworzenia wolnego strzelca, czyli postaci, którą będziemy rozwijać w czasie rozgrywki. Za każdą zwycięską walkę dostajemy punkty doświadczenia, które bezpośrednio przekładają się na nasze umiejętności oraz uzbrojenie. To drugie jest kluczowe dla skuteczności naszej walki. W grze mamy do dyspozycji cztery rodzaje pancerzy klasy Javelin, które możemy modyfikować według własnych potrzeb i preferencji. Co z kolei przełoży się bezpośrednio na naszą siłę i mobilność.

Świat Anthem, który widzimy z perspektywy osoby trzeciej jest wspólny. Dzielimy go z innymi graczami, łącząc się w drużyny i walcząc z potworami. Miejscem indywidualnym jest nasza baza. Możemy tu poznawać fabułę i otrzymywać zadania. Na razie twórcy nie dodali trybu PvP, ale niewykluczone, że pojawi się on w przyszłości.

Po ukończeniu misji fabularnych otrzymamy dostęp do kolejnych zadań – wyzwań oraz walk z bossami, w ramach przejmowania twierdz.
 
MINIMALNA KONFIGURACJA SPRZĘTOWA:
SYSTEM OPERACYJNY: Windows 10 (64-bitowy)
PROCESOR: Intel Core i5 3570 lub AMD FX-6350
PAMIĘĆ RAM: 8 GB
KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GTX 760, AMD Radeon 7970 / R9280X
PAMIĘĆ KARTY GRAFICZNEJ: 2 GB
MIEJSCE NA DYSKU: co najmniej 50 GB
DIRECTX: DirectX 11

ZALECANA KONFIGURACJA:
SYSTEM OPERACYJNY: Windows 10 (64-bitowy)
PROCESOR: Intel Core i7-4790 3,6 GHz lub AMD Ryzen 3 1300X 3,5 GHz
PAMIĘĆ RAM: 16 GB
KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GTX 1060/RTX 2060, AMD RX 480
PAMIĘĆ KARTY GRAFICZNEJ: 4 GB
MIEJSCE NA DYSKU: co najmniej 50 GB
DIRECTX: DirectX 11

Zobacz także:
Get Packed (Google Stadia exclusive)
Baza gier, 8 Cze 2019
Gylt (Google Stadia exclusive)
Baza gier, 8 Cze 2019
Layers of Fear 2 (PS4, Xbox One, PC)
Baza gier, 14 maja 2019

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o