DriveClub z zamkniętymi serwerami w 2020 roku

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 31.03.2019, 15:49 Aktualizacja: 31.03.2020, 15:49
DriveClub miało być dla Sony tytułem na wyłączność, który podbije serca fanów wyścigówek tak samo, jak zrobił to Microsoft ze swoją Forzą na Xbox One. Po zamieszaniu wokół premiery w 2014 roku produkcji udało się wyjść na prostą, jednak Sony ogłosiło właśnie, że wkrótce zamknie serwery DriveClub.
driveclub zamyka serwery
0 Udostępnień

Czy ktokolwiek gra jeszcze w DriveClub?

Gracze przywiązani do konsoli ze znaczkiem PlayStation wiązali z DriveClub olbrzymie nadzieje. Nie jest tajemnicą, że wielu fanów wyścigówek kupuje Xboksa głównie dla bestsellerowej Forzy. Produkcja Evolution Studios miała zmienić tę sytuację i przynieść Sony wyścigowy exclusive mistrzowskiej klasy. Wyszło… bardzo irytująco dla graczy.

driveclub zamyka serwery

Po premierowych zawirowaniach oraz zamknięciu odpowiedzialnego za grę studia produkcja nabrała jednak wiatru w żagle. Sony przekuło ją w świetny wyścigowy tytuł, ale od jakiegoś czasu o wiele więcej uwagi przyciągało GT Sport, o czym najlepiej świadczą świetne i częste update’y Gran Turismo Sport. Teraz okazało się, że DriveClub nie ma co liczyć na dalsze wsparcie od Sony Interactive Entertainment.

Sony zamyka serwery DriveClub

Z listy gier dostępnych w PS Store produkcja nieistniejącego już Evolution Studios zniknie 31 sierpnia 2019 roku. Ze sklepu znikną DriveClub, DriveClub Bikes, DriveClub VR i wszystkie DLC związane z tytułem. Tylko do 31 marca 2020 roku działały będą zaś serwery Sony obsługujące DriveClub.

driveclub zamyka serwery

Elementy gry single player nadal będą dostępne, ale to niewielka przyjemność – jeśli już ktoś grał w DriveClub, pykał raczej w trybie multiplayer, gdyż to rozgrywka z innymi graczami była prawdziwym przebojem DriveClub.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments