Drugi patch Assassin’s Creed Odyssey!

Michał Małysa Gry Publikacja: 14.10.2018, 18:33 Aktualizacja: 14.10.2018, 18:33
Ubisoft nie jest głuchy na sugestie graczy. Drugi patch Assassin's Creed Odyssey przyniósł sporą dawkę zmian. Niektóre są mocno kosmetyczne, ale niektóre znacząco usprawniają rozgrywkę! Czy wyłapaliście je podczas gry? Porównajcie swoje obserwacje z naszą listą najważniejszych zmian.
0 Udostępnień

Drugi patch Assassin’s Creed Odyssey naprawia dziwne questy

Opis losowego questu niepasujący do postawionych przed graczem zadań? Cutscenki wywołujące wrażenie, że wybory graczy w ogóle nie wpływają na świat gry Assassin’s Creed Odyssey, a trudne decyzje i tak nie mają znaczenia? Nie powiem, żeby szczególnie przeszkadzało to w rozgrywce, ale jednak niekiedy wychodziły niedoróbki tego typu na wierzch. Co więcej, dopóki nie przeczyta się listy usprawnień będących reakcją na uwagi graczy, nie widać skali problemów funkcjonujących w tym rozległym świecie.

ACOdyssey_ChoicesKyraAndThaletas

Na szczęście oznaczony numerem 1.0.3 patch Assassin’s Creed Odyssey naprawia mnóstwo tych niedociągnięć. Od teraz Kleon przemawiający do Ateńczyków nie będzie mówił do pustego placu, zaś decyzja o zamordowaniu rodziny zarażonej śmiertelną chorobą przełoży się na faktyczne uchronienie Wysp Kefalońskich od epidemii. Pełną listę poprawionych questów znajdziecie na Reddicie.

Kilka ułatwień i udogodnień w mechanice

Znacznie łatwiej zauważyć za to zmiany związane z gameplayem. Po przejrzeniu listy zmian odkryłem, że kilka znaczących usprawnień wcale nie wiązało się z większym levelem. Drugi patch Assassin’s Creed Odyssey zwiększył przede wszystkim liczbę strzał, które nosi ze sobą Kassandra lub Alexios. Wcześniej zdarzało się, że zapomniawszy o uzupełnieniu zapasu pocisku budziłem się w trakcie walki z pustym kołczanem. Teraz nie udało mi się jeszcze ich wykorzystać do samego końca nawet w trakcie kilku walk. Dzięki większemu limitowi uzupełniają się „same”, podczas eksploracji i plądrowania kolejnych fortów.

W czasie rozgrywki rzuca się również w oczy znaczące ulepszenie zdolności specjalnych. Praktycznie zniknęły już nierzadkie sytuacje, gdy w czasie użycia konkretnej ich kombinacji nie następował spodziewany efekt. Zaczęły działać w końcu dodatki do broni zwiększające obrażenia zadawane przedstawicielom konkretnych nacji. Te konkretne wyłapałem sam, ale jest ich znacznie więcej. Po raz kolejny odsyłam więc do podlinkowanej listy z serwisu Reddit.

Bardzo cieszy fakt, że zgłaszane przez graczy błędy naprawiane są na bieżąco. Olbrzymi świat gry i oldschoolowa erpegowość Odyssey robią naprawdę spore wrażenie. Głupio byłoby to zaprzepaścić przez masę niedociągnięć.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments