Dwaj kluczowi twórcy Days Gone odeszli ze studia Bend

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 4.12.2020, 10:53 Aktualizacja: 7.12.2021, 15:17
Studio Bend znane jest przede wszystkim z tworzenia kolejnych odsłon Symphony Filter na pierwsze PlayStation i PS2, a w ciągu ostatnich 10 lat współpracowało z Sony przy okazji portowania niektórych tytułów z PS3 na przenośne konsole japońskiej firmy. Zmieniło się to jednak w 2019 roku za sprawą wydania Days Gone, które odniosło spory sukces. Niedawno jednak John Garvin i Jeff Ross, kluczowi twórcy wspomnianej produkcji, postanowili odejść ze studia i skupić na swoich osobistych projektach.
dzieci-zombie w days gone
0 Udostępnień

Co dalej z twórcami Days Gone?

Czyżby piątek był dniem odejść? No, może akurat dziś nikt znany z gamedevu nie odszedł ze swojego aktualnego miejsca pracy, ale tak się złożyło, że na Zagrano będziemy pisać o dwóch podobnych sprawach. Kilka chwil temu ukazał się wpis o odejściu dwóch kluczowych pracowników BioWare, a w środę dwaj twórcy Days Gone (recenzję Michała tej gry wydanej na wyłączność PS4 możecie przeczytać tutaj) również postanowili rozstać się ze swoim aktualnym pracodawcą.

Chodzi konkretnie o Johna Garvina, który przy Days Gone pełnił rolę scenarzysty, oraz Jeffa Rossa odpowiadającego za reżyserię całego projektu. Obaj panowie byli związani z Bend niemal od początku jego istnienia, a w tym wszystkim najbardziej dziwi to, że pierwszy z panów odszedł ze studia ponad rok temu, jednak z “wielu względów” nie chciał ujawniać tej informacji. Czemu więc zrobił to teraz? Nie podaje konkretnej przyczyny, jednak aktualnie ma się on skupiać na swoich osobistych projektach, w tym “malowaniu, pisaniu wydawaniu i ogólnie, przerwą od branży gier wideo”.

Tuż po serii tweetów Garvina Ross przygotował krótką wiadomość, w której poinformował, że odchodzi ze studia.

Jestem niesamowicie dumny ze wszystkich gier, które stworzyłem, ale nie mogę się doczekać nowych wyzwań. Później poinformuję o swoich planach, jednak już teraz mogę napisać, że przeprowadzę się do Chicago, gdy sytuacja związana COVID się uspokoi.

 

Co prawda, studio jeszcze nie poinformowało o swoich dalszych planach po zakończeniu wspierania Days Gone (do gry ciągle dodawane są nowe aktualizacje), ale w kuluarach mówi się o przygotowaniu kontynuacji. Oczywiście, to tylko niepotwierdzone plotki, jednak sama gra spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem recenzentów (71% na Metacriticu) oraz graczy, choć Sony nie podało oficjalnych wyników sprzedaży. Wiadomo jedynie, że gra znalazła się na liście najlepiej sprzedających się gier 2019 roku

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments