EA w Księdze Rekordów Guinnessa za najmniej lubiany komentarz

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 9.09.2019, 11:00 Aktualizacja: 9.09.2020, 10:36
Czyżby szykowała się kolejna burza nad Electronic Arts? Wpisanie EA do Księgi Rekordów Guinnessa za najmniej lubiany komentarz w historii Reddita (prawie 600 000 łapek w dół przewagi nad kolejnym!) to świadectwo historyczne, ale firma wciąż bawi się w lootboksy.
ea ksiega rekordow guinnessa
0 Udostępnień

EA z niezbyt chlubnym rekordem Guinnessa

Jak doniósł jeden z użytkowników popularnej grupy dyskusyjnej Reddit, jeden z postów zamieszczonych tam przez Electronic Arts doczekał się wpisu w Księdze Rekordów Guinnessa. Była to jedna z pierwszych prób tłumaczenia się EA z lootboksów, czyli kupnych za prawdziwe pieniądze zestawów z losową zawartością w obrębie gry. Temat dotyczył osławionego Star Wars Battlefront II

Made it to the Guinness book of world records, 2020 from StarWars

Post EA doczekał się 683 000 łapek w dół. Żeby dobrze zrozumieć skalę niechlubności tego rekordu, wystarczy porównać go z miejscem drugim, który doczekał się niespełna 89 000 głosów na nie. Oznacza to różnicę rzędu kilkuset tysięcy i prawdopodobnie ustali pozycję lidera na długie lata.

Star Wars Battlefront II przeszło długą drogę…

Przyznać trzeba jednak, że od dnia premiery Star Wars Battlefront II gra zmieniła się znacznie na lepsze. Stojące za produkcją studio DICE wie w końcu, jak robić dobre FPS-y. Po ogarnięciu problemów z wybitnie nieuczciwym systemem stawiającym przede wszystkim na pay to win, Battlefront II stało się świetnym wyborem dla graczy lubiących sieciowe strzelanki oraz klimat Gwiezdnych Wojen.

Czy tak samo jest z polityką EA? Niekoniecznie, bowiem według firmy lootboksy są jak najbardziej etyczne, a cała mechanika przypomina Kinder Niespodzianki. Według plotek w przypadku mniej popularnych tytułów sportowych Electronic Arts planuje przejść na model free to play i w pełni skoncentrować się na lootboksach. Tak może być już z opóźnionym NBA Live 20!

Być może niedługo ustanowiony zostanie więc kolejny rekord…

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments