Endgame – rozszerzona wersja Avengers jednak trafi do polskich kin

Magdalena Witkowska Premiery i zapowiedzi Publikacja: 10.07.2019, 19:30 Aktualizacja: 10.07.2020, 13:41
Avengers Endgame trafi ponownie na wielki ekran. Już w najbliższy weekend sieć kin Multikino wyemituje specjalne pokazy. Co będzie zawierała rozszerzona wersja Końca Gry?
0 Udostępnień

Rozszerzona wersja “Avengers Endgame” w Multikinie

Od 12 do 18 lipca 2019 roku będziemy mieli możliwość jeszcze raz wybrać się do kina na Avengers: Koniec Gry. Tym razem w wersji rozszerzonej o nieujawniane wcześniej materiały. Film będzie dostępny jedynie w technologii 2D z napisami – Marvel nie zamierza przygotowywać dubbingu do dodatków, czego zasadniczo można było się spodziewać.

Decyzja o rozszerzonej wersji w kinach była dość zaskakująca, bo Endgame to najdłuższy film MCU. Co zatem zobaczymy w nowej wersji? Studio zapowiedziało dodanie… jednej niedokończonej sceny. Dodatkowo otrzymamy wprowadzenie nagrane przez braci Russo, specjalny hołd dla Stana Lee oraz sneak peak przed Spiderman Far From Home. Łącznie studio zapowiedziało 6 dodatkowych minut.

Avengers z “bonusem” – po co?

Skąd pomysł na wrzucenie do kin ostatniej wersji Avengers z takim “bonusem”? Pomimo wielkiego sukcesu Endgame po pierwszym tygodniu, film ostatecznie nie ustawił się na pierwszym miejscu sprzedaży. Koniec Gry zarobił 2,743 mld. USD, co daje drugie miejsce tuż za… Avatarem, który w box office zarobił 2,788 mld USD.

Czy takie zagranie ma sens? Z jednej strony rozumiemy, że celem Endgame było odniesienie wielkiego sukcesu finansowego. Drugie miejsce na tej liście jest więc pewnym zawodem. Szkoda tylko, że ta “nowa wersja” Endgame trafia do kin tuż po premierze drugiej części Spidermana. To sprawia, że sneak peak kompletnie traci na swojej bonusowości. Reszta elementów to już kompletny żart. Nie ulega jednak wątpliwości, że kinowy seans Endgame to coś, co warto zobaczyć jeszcze raz.

Zobacz także:
Biomutant. Premiera gry już jutro
Premiery i zapowiedzi, 24 maj 2021
Knockout City. Już dziś możesz zagrać w zbijaka
Premiery i zapowiedzi, 21 maj 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments