Fall Guys i Xbox Game Pass? Mediatonic oficjalnie zaprzecza

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 21.01.2021, 13:17 Aktualizacja: 21.01.2022, 13:17
Kilka dni temu pojawiły się plotki sugerujące, że Fall Guys, jedna z popularniejszych gier zeszłego roku, miałoby trafić do Xbox Game Pass, a co za tym idzie, produkcja pojawiłaby się na konsolach Microsoftu. Wczoraj jednak zaprzeczono tym doniesieniom – zarówno Mediatonic (producent), jak i Devolver Digital (wydawca) oficjalnie ucięli wszelkie spekulacje.
Fall Guys: Ultimate Knockout to nietypowe battle royale.
0 Udostępnień

Duży sukces, duże oczekiwania

Debiutujące w sierpniu zeszłego roku Fall Guys błyskiawicznie podbiło Steama, stając się ostatecznie jedną z popularniejszych gier minionych 12 miesięcy. Produkcja Medtronic w samym tylko miesiącu premiery trafiła do 7 milionów użytkownika Steama, a do końca września wynik ten powiększył się o kolejne 3 miliony. Nie dziwota zatem, że produkcja została uwzględniona w podsumowaniu Steama w kategorii najlepiej zarabiających gier 2020 roku.

Gra dostępna jest również na PlayStation 4, a w sierpniu subskrybenci PS Plusa mogli ją odebrać totalnie za darmo, co przysporzyło jeszcze większej popularności. Nie dziwota zatem, że użytkownicy innych platform patrzą na Fall Guys z zainteresowaniem, a niedawne plotki o rzekomej możliwości pojawienia się tytułu w konsolowej wersji Game Passa tylko podsyciły oczekiwanie użytkowników.

Brak informacji o konwersji na inne platformy

Instagramowe konto usługi Microsoftu odpisało jednemu z użytkowników, który chciałby w końcu zagrać w Fall Guys na swoim Xboksie, że gra wkrótce pojawi się w Game Passie. Całość błyskawicznie trafiła na Reddita, stamtąd część branżowych serwisów podchwyciła temat, ale wygląda na to, że okazało się to tylko pomyłką.

Medtronic oficjalnie zaprzeczyło tym doniesieniom wczoraj na Twitterze, przepraszając za zaistniałą sytuację. Nie podano przy tym, kiedy możemy spodziewać się jakichkolwiek informacji o Fall Guys na innych platformach. Być może deweloperzy podpisali umowę na czasową, konsolową wyłączność, ale na razie są to jedynie spekulacje, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments