Far Cry 6 i fałszywa beta gry. Ubisoft ostrzega o nieprawdziwych mailach

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 22.02.2021, 11:49 Aktualizacja: 22.02.2022, 11:49
Choć do premiery nowego Far Cry’a jeszcze daleka droga, to nie przeszkodziło to niektórym osobom w próbie naciągnięcia graczy na rzekomą betę nowej strzelanki Ubisoftu. Zaproszenia do wersji próbnej zaczęły trafiać na skrzynki mailowe w nadziei, że któryś z mniej świadomych graczy lub mniejszych youtuberów zainteresuje się tematem. Ubisoft potwierdził jednak, że są to fałszywe maile.
0 Udostępnień

Zderzenie z rzeczywistością

Podejrzewam, że na widok maila od pracownika Ubisoftu, w którym znalazłoby się zaproszenie do bety Far Cry 6, większość z nas podskoczyłaby pewnie ze szczęścia. Zwłaszcza, jeśli prowadziłoby się stosunkowo niewielki, ale dobrze prosperujący kanał na YouTube. Dla takich osób treści na wyłączność mogą okazać się kluczowe, więc nie dziwota, że oszuści podający się za przedstawicieli Ubisoftu, pisali do takich osób w pierwszej kolejności. O co jednak dokładnie chodzi?

W zeszłym tygodniu youtuber theRadBrad opublikował na Twitterze wpis, w którym poinformował o rzekomym zaproszeniu do bety Far Cry 6. Okazało się jednak, że mail zawierał wirusa nagrywającego wszystkie aktywności wykonywane na ekranie przez odbiorcę wiadomości. Warto też zauważyć, że w wiadomości pojawiła się również data embargo oraz gotowy kod do wykorzystania, co mogło zmylić mniej świadomych graczy, którzy dotychczas nie mieli do czynienia z tego typu wiadomościami.

Bez daty premiery

Reakcja Ubisoftu była szybka – oficjalne konto twitterowe francuskiej firmy odpowiadające za wsparcie i rozwiązywanie problemów technicznych zacytowało post youtubera i potwierdziło, że wiadomości nie pochodzą od pracowników Ubisoftu. Ostrzeżono również, że w wyniku aktywacji wirusa może dojść do kradzieży danych, co może wiązać się z przykrymi konsekwencjami w przyszłości.

Przypominamy, że nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery Far Cry 6 – grę przełożono jesienią zeszłego roku na bliżej niesprecyzowany termin. Według najnowszych informacji gra pojawić się do końca roku fiskalnego 2021/2022, czyli do 31 marca 2022 roku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments