FIFA 20 FUT: Ikona Ronaldinho zostanie usunięta z gry?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 10.04.2020, 8:21 Aktualizacja: 14.04.2021, 15:04
Były gwiazdor FC Barcelony oraz reprezentacji Brazylii trafił na początku marca do paragwajskiego więzienia. Przestępstwo popełnione w duecie ze starszym bratem zakończy się prawdopodobnie nie tylko odsiadką, ale również usunięciem karty Ikony gracza z trybu FUT w FIFA 20. O takiej reakcji EA Sports informuje z wyprzedzeniem brazylijski ESPN.
fifa 20 karta ikony fut ronaldinho
0 Udostępnień

Karta Ikony Ronaldinho ma zostać usunięta z trybu FUT

Jak donoszą brazylijskie media, EA Sports poważnie rozważa usunięcie z trybu FUT w FIFA 20 karty przedstawiającej Ronaldinho. Mimo iż były gwiazdor FC Barcelony oraz reprezentacji narodowej Brazylii nie gra już zawodowo w piłkę nożną, w grze znajduje się od kilku edycji w formie Ikony. Powodem decyzji, o której informuje m.in. brazylijski ESPN, są ostatnie wybryki kryminalne gwiazdora.

Na początku marca Ronaldinho wraz ze starszym o dziewięć lat bratem Roberto Assisem trafił do paragwajskiego więzienia o zaostrzonym rygorze z powodu posiadania fałszywych paszportów podczas próby wjazdu do tego kraju. W więzieniu rozegrał jak dotychczas wspólnie z innymi osadzonymi turniej i z miejsca stał się najpopularniejszym więźniem. Obecnie nie przebywa już za kratami i umieszczony został w domowym areszcie, ale prawdopodobnie nie ocali go to przed gniewem EA Sports, firmy dbającej o reputację swoich ambasadorów.

Przypomnijmy, że przez większość sezonu to właśnie Ikony są najbardziej pożądanymi kartami w trybie FUT. Mimo iż Ronaldinho nie należy do grona zawodników pożądanych bezapelacyjnie przez wszystkich graczy (jak jest chociażby z kartą przedstawiającą Ruuda Gullita), i tak ze względu na swój przebojowy styl gry z najlepszych lat znajdował się na celowniku licznych graczy FIFA 20 kierowanych sentymentem.

Taki los w FIFA 20 spotkał już kartę Marco van Bastena

Ronaldinho nie byłby pierwszym graczem, którego spotka taki los. Z trybu FUT w FIFA 20 wyleciała już Ikona Marco van Bastena. Jego żart z nazistowskiego okrzyku „Sieg Heil” podczas wywiadu telewizyjnego spotkał się z powszechnym oburzeniem w Niemczech, a decydentom z EA Sports przy usuwaniu reprezentującej go karty nie zadrżała ręka.

Mimo iż potencjał marketingowy Ronaldinho jest nieporównywalnie większy niż w przypadku holenderskiej gwiazdy sprzed kilku dekad, kanadyjska firma nie należy do firm przejmujących się takimi rzeczami. EA Sports nie bało się pójść jak dotąd na wojnę z nikim. Z materiałów marketingowych gry usunięty został w FIFA 19 sam Cristiano Ronaldo. Było to efektem afery związanej z gwałtem, którego piłkarz dopuścić miał się kilkanaście lat temu podczas pobytu w Las Vegas, co zostało następnie zamiecione pod dywan przez policjantów oraz lekarzy, do których zgłaszała się ofiara.

EA Sports o swój wizerunek dba nie tylko poprzez odcinanie się od niewygodnych ambasadorów. Już 15 kwietnia rusza turniej FIFA Stay and Play Cup, w którym zmierzą się pomiędzy sobą gwiazdy takich klubów jak Liverpool, Chelsea czy Real Madryt. Paczki będziemy mogli otrzymać za samo oglądanie streamów!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments