FIFA 20: karty Ikon będą w FUT łatwiejsze do zdobycia

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 18.09.2019, 14:00 Aktualizacja: 2.12.2019, 18:25
Jeżeli irytowały was składy wypełnione Ikonami, podczas gdy wy nie mogliście pozwolić sobie na najtańszego Okazakiego, mamy dla was dobrą wiadomość. EA Sports deklaruje, że liczba Ikon na rynku będzie w tym sezonie większa. Zmienią się też zasady SBC. To reakcja firmy na opinie graczy.
nowe ikony w fifa 20 - andrea pirlo
9 Udostępnień

Karty Ikon zdobędziemy w FIFA 20 łatwiej

Jak deklarują twórcy FIFA 20 na blogu gry, wśród celów tegorocznej odsłony najpopularniejszej gry piłkarskiej było zachęcenie graczy do większego zróżnicowania w składach z trybu FUT, a także zwiększenie dostępności do kart Ikon. Wprowadzono je w FIFIE 18 i są naprawdę fajnym dodatkiem do rozgrywki przez sieć, jednak w ubiegłym roku były też jednym z najbardziej krytykowanych elementów produkcji.

Sposobem na zdobywanie kolejnych, lepszych Ikon było w poprzedniej odsłonie kompletowanie Squad Builiding Challenges. Wyzwania Budowania Składów do ukończenia wymagały także słabszych kart Ikon, zatem nawet średnio grywalne legendy osiągały na rynku transferowym zawrotne ceny i naprawdę trudno było je nabyć. Pomysłem EA Sports na odwrócenie tego trendu będą w przypadku FIFY 20 zmiany w SBC.

Jak wyglądały będą SBC w FUT w tym sezonie?

Zanim przejdziemy do zmian w obrębie Squad Builiding Challenges, warto napomknąć, że tym razem każda z Ikon dostępna będzie w czterech wersjach: Base (w paczkach dostępne od premiery gry do połowy grudnia), Mid (od premiery gry do połowy lutego), Prime (od połowy grudnia do samego końca) oraz Moment (od lutego do samego końca). Nowością jest ten ostatni poziom – otrzyma go każda Ikona, a specjalnymi kartami celebrowane będą szczególne chwile z kariery poszczególnych zawodników.

ikony w fifa 20

Aby skończyć ze sztucznym podbijaniem rynkowych cen, Ikony nie będą już wymagane do kompletowania SBC, choć nadal pojawiały się będą wyzwania o nie. Dodatkiem mającym przynieść na rynek więcej kart tego typu mają być Wymiany. Pierwsza z nich ruszy 11 października. Otrzymać będziemy mogli tam nowe Ikony z Drogbą i Pirlo na czele.

ikony w fifa 20

Warto przypomnieć, że zdobywanie kart Ikon to niejedyna opcja na posiadanie w składzie FUT świetnych graczy. W trakcie sezonu warto obserwować eventy takie jak Ultimate Scream z okazji Halloween. Zawodnicy nie tylko wypadają w czasie ich trwania z paczek, ale mogą być również zdobywani za kończenie SBC oraz cyklicznych wyzwań.

Przypomnijmy, że oficjalna data premiery FIFA 20 wyznaczona została na 27 września 2019 roku. Gra wyjdzie wówczas na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC. Nabywcy specjalnych edycji (Champions Edition za 340 zł na PC oraz 380 zł PlayStation 4 i Xbox One lub Ultimate Edition za 380 zł na PC oraz 430 zł na PlayStation 4 i Xbox One) otrzymają jednak grę we wczesnym dostępie 24 września.

Karty specjalne w trybie FUT w FIFA 20

Staramy się trzymać rękę na pulsie jeżeli chodzi o zawodników dorzucanych do trybu FUT w FIFA 20 w ramach regularnych eventów oraz specjalnych okazji. Oto ich lista z podziałem na poszczególne okazje.

Team of the Week:

Flashback:

End of an Era:

UCL:

POTM:

Eventy specjalne:

Karty Ikon:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o