FIFA 20: dziesięć milionów graczy zagrało niemal pół miliarda meczów

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 11.10.2019, 17:00 Aktualizacja: 11.10.2020, 17:11
Chociaż nie potrafimy odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie FIFA czy PES, gracze rokrocznie robią to portfelami. Kolejny rekordowy rok ma przed sobą EA Sports. Z danych producenta wynika, że przez dwa tygodnie dziesięć milionów graczy rozegrało prawie pół miliarda spotkań.
fifa 20 statystyki sprzedazy
4 Udostępnień

Statystyki FIFA 20 po zaledwie dwóch tygodniach od premiery

EA Sports opublikowało statystyki FIFA 20, które tytuł osiągnął w zaledwie dwa tygodnie od premiery. Przypomnijmy, że najpopularniejsza gra piłkarska świata ukazała się na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC zaledwie 27 września. Od tego czasu w produkcję kanadyjskiego oddziału Electronic Arts zagrało 10 milionów graczy, choć pamiętać należy, iż część z nich wypróbowywała grę poprzez darmowe triale w EA Access czy Origin Access.

Nawet mimo pewnych zastrzeżeń względem dostępu do kilku godzin bezpłatnej gry, statystyki FIFA 20 i tak robią wrażenie. 10 milionów graczy rozegrało już bowiem 450 milionów meczów, z czego ponad połowa rozegrana została w trybie FUT. W obrębie wszystkich trybów gry strzelonych zostało 1,2 miliarda bramek. Co z trybem Volta? Gracze FIFA 20 stworzyli w nim już ponad pięć milionów awatarów, mecze rozgrywając zazwyczaj w pięciu następujących lokacjach: Berlin, Rzym, Lagos, Londyn oraz Cape Town.

Jak wyglądały wyniki sprzedażowe FIFA 19?

Do września 2019 ubiegłoroczna edycja FIFY sprzedała się na całym świecie w 24 milionach egzemplarzy, co przełożyło się ostatecznie na 7 miliardów meczów oraz 17 miliardów bramek. Aby porównać skalę sprzedażową tej gry, warto napomknąć, że to ponad 22 razy więcej niż w przypadku największego konkurenta ze stajni Konami. Sprzedaż Pro Evolution Soccer 2019 była dramatyczna, przez co japońska firma postanowiła wydać bajecznie duże pieniądze na poprawienie otoczki marketingowej.

Jak to się skończyło? O ile w naszej recenzji eFootball PES 2020 podkreślaliśmy, iż oprawa Pro Evolution Soccer nadal jest toporna jak zawsze, gameplay najnowszej odsłony góruje w tym roku nad schematyczną rozgrywką od EA Sports niezwykle wyraźnie. Mimo to odpowiedź na pytanie FIFA 20 czy PES 2020 nie jest łatwa – nawet jeżeli w naszych tekstach i w opinii recenzentów z całego świata gra od Konami uzyskuje lepsze oceny, nadal FIFA pochwalić może się bardziej angażującymi trybami takimi jak FUT czy Volta oraz doskonałą otoczką meczową.

Źródło: Venture Beat. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments