Final Fantasy 7 Remake: demo okiem fana. Wy też możecie je ściągnąć!

Kim Bar Tek Aktualności o grach Publikacja: 3.03.2020, 11:01 Aktualizacja: 3.03.2021, 11:18
Minęło 23 lata od kiedy po raz pierwszy pojawiłem się jako Cloud Strife na peronie w Midgar. Od wielu lat wszyscy zastanawialiśmy się, czy nowoczesny remake uniesie siłę oryginału. Odpowiem od razu we wstępie - uniesie, i to bez najmniejszych problemów. Demo Final Fantasy VII Remake pozostawia jednak jedną wątpliwość...
final fantasy vii - demo już dostępne
0 Udostępnień

Demo Final Fantasy 7 Remake już dostępne!

Nieco ponad miesiąc przed premierą gry udostępnione zostało demo Final Fantasy 7 Remake. Jeżeli ściągnięcie wersję demonstracyjną produkcji z PlayStation Store do 11 maja, od dnia premiery wydawanego przez Square Enix tytułu będziecie mogli ściągnąć ponadto specjalną skórkę graficzną zmieniającą wygląd PS Store.

walka w final fantasy 7 remake robi wrażenie!

W udostępnionym od 2 marca demo Final Fantasy 7 Remake fani serii mają okazję spojrzeć na otwierający grę rozdział. Przeżyją też ikoniczną misję wysadzania Mako Reactor 1. Sprawdziliśmy dla was jak wypada ten krótki kontakt z produkcją!

Już intro wywołuje gęsią skórkę

Pamiętam jakie emocje wywołała pierwsza zapowiedź premiery Final Fantasy 7 Remake podczas E3. Było to już 5 lat temu. Dzisiaj możemy znów na krótką chwilę wrócić do Midgar. Zaraz po odpaleniu wersji demo tym wszystkim, którzy grali w oryginał, udzielą się emocje tak ogromne jak 5 lat temu podczas targów.

miasto midgar robi wrażenie

Intro jest prawie wierną kopią oryginału. Zobaczymy w nim Aeris, ruch na ulicach, wieżę reaktora oraz oczywiście najazd na peron, na którym zaczyna się cała historia. Całości towarzyszy ta sama epicka oprawa muzyczna, która wywołuje gęsią skórkę.

Final Fantasy 7 Remake to graficzna rewolucja! Fabularnie? Mniej

W warstwie graficznej oczywiście dokonała się w tym czasie cała rewolucja. Bohaterowie Final Fantasy 7 Remake nie są już sześcianami z mieczem na plecach czy kwadratowym działem zamiast ramienia. To w pełni współcześnie wykonane postaci, które poruszają się tak jak nakazują dzisiejsze standardy. Animacja jest płynna, nie ma żadnych spadków w ilości fps.

grafika final fantasy 7 remake jest zachwycająca

W warstwie fabularnej demo oferuje nam misję wysadzenia pierwszego reaktora, podczas której szczątkowo poznajemy – niektórzy kolejny raz, ale większość pewnie po raz pierwszy – część z postaci, które z czasem stworzą drużynę. Całość trwa około godziny i dostarcza dużo przyjemności.

Jak w wersji demo prezentuje się system walki?

Bardzo obawiałem się jak będzie wyglądał system walk. Stara turowa walka nie pasuje już do dzisiejszych standardów. Pozostały jednak po niej pewne elementy, takie jak wybieranie przedmiotów podczas walki z menu albo limit breaki, czyli mocniejsze ataki dostępne po naładowaniu paska.

bogactwo ataków w final fantasy 7 remake robi wrażenie!

Podczas grania w demo Final Fantasy 7 Remake będziecie mieli okazję to użycia pierwszego limitu Clouda o niezmienionej nazwie cross-slash. Całość rozgrywa się już jednak w czasie rzeczywistym i jest dość efektowna. Bardzo jestem ciekaw w jaki sposób zmienią ją dodatkowe atrakcje, takie jak podłączanie materii magicznych do broni czy summonów.

Demo Final Fantasy 7 Remake – podsumowanie

Jest tylko jedna rzecz, która mnie martwi. Wciąż nie mogę uwierzyć, że Final Fantasy 7 Remake wychodzić będzie w odcinkach. 23 lata temu dostaliśmy trzy płyty pełne zabawy od samego początku. Nie chcę myśleć, że będę musiał czekać, aby dostać się do Niebelheim.

Być może Kwadratowi jeszcze nas zaskoczą.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments