W Final Fantasy 7 Remake zagramy także na PS5!

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 15.06.2019, 11:34 Aktualizacja: 15.06.2019, 11:34
Odświeżony system walki z wykorzystaniem aktywnej pauzy oraz znacznie poszerzona fabuła - to największe zmiany, z jakimi spotkamy się w nowej wersji jednego z największych klasyczków. Prezes Square Enix potwierdził ponadto, iż w Final Fantasy 7 Remake zagramy także na PS5.
final fantasy 7 remake
3 Udostępnień

Remake Final Fantasy 7 rozgrzewa wszystkich!

To było jedno z największych wydarzeń E3 2019! Square Enix potwierdziło datę premiery remake’u Final Fantasy 7 na pierwszy kwartał 2020 roku. Wcześniej mieliśmy okazję spojrzeć wyłącznie na prześliczne fragmenty przerywników filmowych, więc kolejne szczegóły są niezwykle istotne dla fanów gry. Czego dowiedzieliśmy się na tegorocznych kalifornijskich targach elektronicznej rozrywki?

Walka w Final Fantasy 7 Remake nie będzie turowa, ale gracze będą mogli skorzystać z opcji aktywnej pauzy. Pozwoli to na zwiększenie dynamizmu walki, nie ucinając z niej jednocześnie szerokich możliwości taktycznych. Znacznemu poszerzeniu ulegnie za to fabuła – jedynie jej część odtwarzała będzie wydarzenia z oryginału. Zaplanowana na 3 marca 2020 roku produkcja zawrzeć ma się na dwóch płytach Blu-ray, więc jej rozmach może być naprawdę spory.

W Final Fantasy 7 Remake zagramy także na PS5

Jako że premiera Final Fantasy 7 Remake zbiega się ze spodziewanym wyjściem dwóch konsol najnowszej generacji, naturalnym pytaniem odnośnie wyczekiwanej gry jest jej przeznaczenie. Wszelkie spekulacje postanowił uciąć prezes i CEO Square Enix, Yosuke Matsuda. – To w tej chwili najgorętszy temat i sądziliśmy, że możesz o to zapytać – powiedział dziennikarzowi serwisu Game Informer. – Sądzę, że nasze zespoły tak poprowadziły swoją pracę, aby gra wspierała zarówno następną, jak i obecną generacje konsol. Wierzę, że tytuł będzie grywalny na obu i nie zaprząta to więcej moich myśli. Fani będą cieszyli z gry także na konsolach nowej generacji – zapewnił.

final fantasy 7 remake

Podkreślić należy, iż taka deklaracja nie jest równoznaczna z oficjalnym ogłoszeniem remake’u Final Fantasy 7 na PlayStation 5 czy Project Scarlett. Nastąpi to prawdopodobnie bliżej premiery i miejmy nadzieję, że chodzi tu o wersję faktycznie przystosowaną do możliwości kolejnej generacji, a nie fakt, iż PS5 zaoferuje wsteczną kompatybilność.

Źródło: Game Informer. Grafika: materiały prasowe.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments