Football Manager 2020 w ekologicznym opakowaniu

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 18.09.2019, 16:30 Aktualizacja: 18.09.2020, 16:29
Odzyskiwalna folia polietylenowa o niskiej gęstości, tusz z warzyw oraz wody, instrukcja obsługi na papierze z recyklingu... Opakowanie Football Manager 2020 ma być w stu procentach biodegradowalne. SEGA oraz Sports Interactive rzucają twórcom gier ekologiczne wyzwanie.
ekologiczny football manager 2020
6 Udostępnień

Football Manager 2020 pod rękę z ekologią

Globalne ocieplenie oraz zalew plastiku to popularne społecznie tematy, do których nawiązywać lubią w swoich kampaniach marketingowych zachodnie korporacje. Ekologia nie omija również branży gier wideo. Swój akces do walki ze zmianami klimatu wywołanymi działalnością człowieka zgłosili właśnie twórcy oraz wydawcy Football Manager 2020. Sega oraz Sports Interactive ogłosiły, że popularny menedżer piłkarski będzie pierwszą grą dystrybuowaną wyłącznie w stuprocentowo biodegradowalnym opakowaniu.

Standardowa zawartość pudełkowych wersji gier stworzona będzie z odzyskiwalnej folii polietylenowej o niskiej gęstości, tusz wykorzystany do nadruków powstanie z warzyw oraz wody, a instrukcja obsługi zostanie wydrukowana na papierze z recyklingu. Pomysłodawcy zaapelowali do innych producentów o pójście w ich ślady. – Nie jesteśmy zainteresowani byciem jedynymi ludźmi robiącymi takie rzeczy. Rzucam więc w tym miejscu rękawicę WSZYSTKIM firmom z branży rozrywkowej, którzy używają plastiku do opakowywania płyt Blu Ray, DVD oraz CD – zaapelował jeden z twórców gry.

Co znajdzie się w opakowaniu nowego FM-a?

Pomysł na ekologiczne opakowanie jest godny podziwu, jednak większość fanów Football Managera czeka zapewne na kolejne informacje dotyczące produkcji Sports Interactive. Niestety, od czasu ubiegłomiesięcznego trailera Football Manager 2020 twórcy gry nie podzielili się bardziej szczegółowymi informacjami na temat gry. Jej orientacyjna data premiery to wczesny listopad. Ukaże się na PC i Nintendo Switch, a przedpremierowa cena wynosi w autoryzowanych punktach sprzedaży 188,99 zł.

Czy świadomość, że producent gier jest zaangażowany ekologicznie, może wpłynąć na wasze decyzje zakupowe? Entuzjaści pudełkowych wersji nie muszą martwić się dzięki nim, że nabywając trwały nośnik dokładają jednocześnie kolejną cegiełkę do zaśmiecania planety. Tego problemu i tak nie mają nabywcy wersji cyfrowych, jednak czy aby na pewno nie zrobi im się szkoda na widok opakowania gry, które w ostateczności można zjeść?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments