W Fortnite lamy są zabijane wirtualnie, ale udaje się je ratować w realu!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 6.08.2019, 14:00 Aktualizacja: 6.08.2020, 17:43
Loot lamy w Fortnite, odpowiadające za zdobywane przez graczy łupy, są słodkimi zwierzątkami i cieszymy się, że ich wirtualna śmierć jest tylko elementem gry. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że na świecie nie wszystkim lamom jest dobrze. Ostatnio wspomógł je Wix oraz FaZe Clan.
lamy w fortnite uratuj
1 Udostępnień

Czemu lamy są zabijane w Fortnite?

Wygrane przez Kyle’a „Bughę” Giersdorfa Mistrzostwa Świata Fortnite, które rozgrywały się między 26 i 28 lipca 2019 roku na nowojorskim Arthur Ashe Stadium, to nie tylko chwalebne chwile i wzniosłe momenty. Każdego miesiąca gracze Fortnite zabijają w grze setki tysięcy lam i nie inaczej było w trakcie turnieju z pulą nagród sięgającą 30 milionów dolarów.

Przypominające piniaty zwierzątka są w Fortnite głównymi lootboksami, ale też cennym i niezwykle rzadkim źródłem amunicji w obrębie samej gry. Nic zatem dziwnego, że stają się one celem graczy nastawionych na zgarnianie łupu.

Jednocześnie lamy w świecie realnym, podobnie jak wiele innych zwierząt na całej kuli ziemskiej, nie zawsze liczyć mogą na dobre traktowanie ze strony ludzi. Pomocą lamom zajmuje się Southeast Llama Rescue (SELR), czyli organizacja NGO z północnej Karoliny (USA), w której statutowych celach znajduje się ratowanie, rehabilitacja oraz ogólna poprawa warunków życia lam.

Wix i FaZe Clan pomogli lamom na Mistrzostwach Świata Fortnite!

Wix.com Ltd (WIX), globalny partner i sponsor największej i najpopularniejszej organizacji esportowej FaZe Clan, postanowił wesprzeć lamy – te zupełnie realne. Za każdą Loot Lamę brutalnie wyeliminowaną przez członków Faze Clanu podczas rozgrywek Fortnite World Cup, Wix przeznaczył 1000 dolarów na działania wyżej wymienionej organizacji.

To naprawdę smutne, lecz każdego roku setki wirtualnych lam zostają brutalnie wyeliminowane podczas rozgrywek o zaszczytne trofeum. Ale my kochamy lamy – zarówno te wirtualne, jak i te stworzone przez matkę naturę – zadeklarował Eran Gefen, Prezes Grupy Miłośników Lam i i Vice Prezes ds. Kreatywnych w Wix. – Wszyscy w Wix kibicujemy partnerom i graczom FaZeClan w walce o mistrzostwo, lecz jednocześnie chcemy pomóc ratować lamy i odkupić tym samym wszelkie wirtualne wykroczenia – podkreślił.

 

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments