Kyle „Bugha” Giersdorf – sylwetka mistrza świata w Fortnite

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 1.08.2019, 13:09 Aktualizacja: 1.08.2020, 13:09
Szesnastoletni Kyle "Bugha" Giersdorf dokonał dokładnie tego, o czym marzą miliony jego rówieśników. Zwycięstwo w Fortnite World Cup 2019 przyniosło mu jednak nie tylko zaszczyt noszenia mistrzowskiego tytułu, ale również wymierną nagrodę w postaci trzech milionów dolarów!
kyle bugha gersdorf
0 Udostępnień

Kyle Bugha mistrzem świata w Fortnite

Od ubiegłego weekendu cały świat esportowy (jak również wielu graczy nie interesujących się dotąd graniem kompetytywnym) żyje zakończonymi mistrzostwami świata w jedną z najpopularniejszych gier battle royale. Fortnite World Cup 2019 musiało być oczywiście interesującym widowiskiem dla fanów produkcji Epic Games, ale na całej reszcie świata wrażenie zrobić musiała kwota zarobiona przez świeżo upieczonego mistrza świata Fortnite 2019.

Kyle „Bugha” Giersdorf dzięki niedzielnemu zwycięstwu (tabela turnieju wskazuje na prawdziwą deklasację i po prostu różnicę klas) zarobił na jednym turnieju 3 miliony dolarów. Oczywiście kwota ta będzie pomniejszona o podatki, ale i tak robi wrażenie. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Fortnite uważany jest przez wielu graczy za niepoważną zabawę dla „dzieciaków”, a sam mistrz świata ma 16 lat. Co jeszcze o nim wiemy?

Kim jest Kyle „Bugha” Giersdorf?

Zainteresowanie pytaniem kto to jest Kyle Bugha znacząco wzrosło po ostatnim weekendzie. Szesnastolatek nie jest oczywiście debiutantem na scenie Fortnite i ma już za sobą niemałe sukcesy, jednak na pierwsze strony gazet i portali wypchnęło go dopiero zwycięstwo w Fortnite World Cup 2019. W wywiadach udzielanych po turnieju Kyle „Bugha” Giersdorf prezentuje się jako sensowny i wyważony nastolatek. – Zamierzam te pieniądze zaoszczędzić i zainwestować, nie robiąc przy tym z nimi niczego idiotycznego. Chcę nowe biurko, na razie to tyle – powiedział dziennikarzowi ESPN.

Kyle „Bugha” Giersdorf pochodzi z Pottsgrove w stanie Pensylwania, gdzie urodził się 30 grudnia 2002 roku. Na co dzień reprezentuje barwy esportowej organizacji Sentinels, która ma również zespoły w innych popularnych grach esportowych, takich jak Overwatch czy Apex Legends (na wrześniowym turnieju w tę grę w Krakowie pula nagród sięga 500 000 dolarów).

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments