Frostpunk: On The Edge. Znamy już datę premiery!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 30.07.2020, 8:43 Aktualizacja: 30.07.2021, 8:46
Frostpunk był sporym hitem i naprawdę niezłą grą, więc graczy oczekujących na kolejne przygody w mroźnym świecie nie brakuje. 11 bit studios ogłosiło już dokładną datę wydania trzeciego i ostatniego dodatku do przebojowej strategii. Koniecznie sprawdź, co przyniesie sierpniowa premiera Frostpunk: On The Edge.
premiera Frostpunk: On The Edge już latem!
0 Udostępnień

Co przyniesie premiera Frostpunk: On The Edge?

Kiedy premiera nowego dodatku do Frostpunk?

O tym, jak premiera Frostpunka na konsolach była dla polskiego producenta ważna, usłyszeliśmy w naszym niedawnym wywiadzie z 11 bit studios. Głównym targetem twórców pozostają jednak gracze PC, o czym świadczyć będzie premiera Frostpunk: On The Edge. Zapowiedziana została już jakiś czas temu, a właśnie poznaliśmy konkretną datę.

Trzeci dodatek do przebojowej polskiej strategii ukaże się na PC już 20 sierpnia. Od tego dnia gra dostępna będzie w serwisach cyfrowej dystrybucji takich jak Steam, GOG.com i Humble Store. Już teraz dodawać można ją na listę życzeń. A czemu mielibyśmy chcieć to zrobić?

On The Edge. Co czeka nas na skraju?

W jakie otoczenie fabularne wrzuci nas premiera On The Edge? Akcja trzeciego i ostatniego dodatku do Frostpunk umiejscowiona jest po wydarzeniach z podstawki, która zakończyła się wielką burzą. – Tytułowa krawędź symbolizuje linię oddzielającą przeszłość od tego, co ma nadejść. Pomimo iż społeczności Nowego Londynu – która wierzy, iż jest być może ostatnim miastem na Ziemi – udało się przetrwać, to batalia daleka jest od zakończenia – mówi Maciej Sułecki, lead designer dodatku Frostpunk: One The Edge.

Na czym będzie polegało zadanie gracza? – Ludzie staną przed nowymi wyzwaniami, które będą katalizatorem prowadzącym do kolejnych podziałów, problemów i konfliktów bazujących na różnych punktach widzenia i odmiennych perspektywach. To krawędź, nad którą staniesz jako lider ludu, który dopiero co przetrwał największą śnieżną zamieć w historii Frostpunka – dodaje przedstawiciel 11 bit studios.

Fabuła ostatniego DLC do hitowej strategii skupi się na ekspedycji w kierunku niezbadanych terenów mroźnego pustkowia. Odkryto tam wojskowy magazyn sprzed czasów ewakuacji. Kierując poczynaniami drużyny zwiadowców z Nowego Londynu gracz będzie miał za zadanie założenie obozu oraz budowę sprawnie funkcjonującego łańcucha zaopatrzeń. Nie będzie to jednak takie proste, zważywszy na fakt, że bez dzikiej zwierzyny problemem stanie się wyżywienie, a stolica wysyłała będzie więcej żądań niż żywności.

Jakie zmiany mechaniczne przyniesie dodatek do Frostpunka?

Jak zapowiadają twórcy, Frostpunk: On The Edge to nie tylko kawałek niezłej historii poszerzającej uniwersum gry. Najważniejszy ma być odświeżony rdzeń rozgrywki, który stawi przed graczami nowe wyzwania i zaoferuje unikatowe mechaniki zarówno w mieście, jak i na mapie mroźnych pustkowi (Frostland).

Czego dokładniej powinniśmy spodziewać się po premierze Frostpunk: On The Edge? Czekać mają tam na nas:

 • wciągająca historia o przetrwaniu, której akcja rozgrywa się po wydarzeniach z oryginalnej gry,
 • okoliczności, które zmuszają graczy do eksploracji i przystosowania się do mroźnej dziczy,
 • zupełnie nowa mapa z unikalnymi strukturami,
 • nowe metody jednoczenia bądź dzielenia ludzi,
 • nowa mechanika budowania relacji gospodarczych i dyplomatycznych.

Sprawdź wymagania sprzętowe Frostpunk: On The Edge

Jak stanowi tradycja naszych zapowiedzi, artykuł o przyszłej premierze nie może obyć się bez dokładnych wymagań sprzętowych. Twórcy Frostpunk: On The Edge podali je w dwóch wariantach. Jaki komputer udźwignie nowe rozszerzenie? Nie musi być wcale wybitną maszyną!

Minimalne wymagania sprzętowe Frostpunk: On The Edge

 • System operacyjny: 64-bit Windows 7/8/10
 • Procesor: 3.2 GHz Dual Core CPU
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 lub Radeon R7 370
 • Miejsce na dysku: 8 GB

Zalecane wymagania sprzętowe Frostpunk: On The Edge

 • System operacyjny: 64-bit Windows 7/8/10
 • Procesor: 3.2 GHz Quad Core Processor
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: 4 GB GeForce 960 lub Radeon RX 570
 • Miejsce na dysku: 8 GB

Jaka jest cena ostatniego rozszerzenia bestsellerowej produkcji?

Jak na razie jedyną opcją kupienia Frostpunk: On The Edge jest nabycie rozszerzonej wersji gry lub season passa. Frostpunk: Game of the Year Edition przeceniony jest obecnie na Steamie o niemal 30%. Wersja zawierająca wszystkie dodatki (w tym dostęp do jeszcze niewydanego On The Edge) kosztuje teraz 168,44 zł. Co ciekawe, gdy ostatni raz informowaliśmy o premierze nowego DLC, pakiet GOTY dało się nabyć za zaledwie 112,34 zł.

Jeśli mamy już podstawową edycję i chcielibyśmy nabyć wyłącznie dodatki, możemy to zrobić poprzez kupno karnetu sezonowego. Frostpunk: Season Pass, w przeciwieństwie do pełnej wersji, sprzedawany jest stale w tej samej cenie. Po przecenieniu o ponad 30% kosztuje na Steamie 79,35 zł i cena ta nie zmienia się od dłuższego czasu.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments