Frostpunk: On The Edge. Premiera tylko na PC?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 3.06.2020, 12:33 Aktualizacja: 3.06.2020, 12:37
Frostpunk był sporym hitem i naprawdę niezłą grą, więc graczy oczekujących na kolejne przygody w mroźnym świecie nie brakuje. 11 bit studios ogłosiło nazwę trzeciego i ostatniego dodatku do przebojowej strategii. Premiera Frostpunk: On The Edge zaplanowana jest na lato 2020, a już teraz poznać możemy wymagania sprzętowe i kilka szczegółów co do fabuły i mechaniki dodatku.
premiera Frostpunk: On The Edge już latem!
0 Udostępnień

Premiera Frostpunk: On The Edge. Co warto o niej wiedzieć?

Kiedy premiera nowego dodatku do Frostpunk?

O tym, jak ważna była dla polskiego producenta premiera Frostpunka na konsolach, usłyszeliśmy w naszym niedawnym wywiadzie z 11 bit studios. Głównym targetem twórców pozostają jednak gracze PC, o czym świadczyć będzie premiera Frostpunk: On The Edge. Wygląda bowiem na to, że trzeci i ostatni dodatek do bestsellerowej strategii nie ukaże się od razu na konsole.

Na stronie gry na platformie Steam czytamy, że premiera Frostpunk: On The Edge przewidziana jest na lato 2020. 11 bit studios deklaruje, że kolejne szczegóły zostaną podane bliżej dnia, w którym dodatek pojawi się na sklepowych półkach. Póki co skupmy się więc wyłącznie na tym, co wiemy w stu procentach.

On The Edge. Co czeka nas na skraju?

W jakie otoczenie fabularne wrzuci nas premiera On The Edge? Akcja trzeciego i ostatniego dodatku do Frostpunk umiejscowiona jest po wydarzeniach z podstawki, która zakończyła się wielką burzą. – Tytułowa krawędź symbolizuje linię oddzielającą przeszłość od tego, co ma nadejść. Pomimo iż społeczności Nowego Londynu – która wierzy, iż jest być może ostatnim miastem na Ziemi – udało się przetrwać, to batalia daleka jest od zakończenia – mówi Maciej Sułecki, lead designer dodatku Frostpunk: One The Edge.

Na czym będzie polegało zadanie gracza? – Ludzie staną przed nowymi wyzwaniami, które będą katalizatorem prowadzącym do kolejnych podziałów, problemów i konfliktów bazujących na różnych punktach widzenia i odmiennych perspektywach. To krawędź, nad którą staniesz jako lider ludu, który dopiero co przetrwał największą śnieżną zamieć w historii Frostpunka – dodaje przedstawiciel 11 bit studios.

Jakie zmiany mechaniczne przyniesie dodatek do Frostpunka?

Jak zapowiadają twórcy, Frostpunk: On The Edge to nie tylko kawałek niezłej historii poszerzającej uniwersum gry. Najważniejszy ma być odświeżony rdzeń rozgrywki, który stawi przed graczami nowe wyzwania i zaoferuje unikatowe mechaniki zarówno w mieście, jak i na mapie mroźnych pustkowi (Frostland).

Czego dokładniej powinniśmy spodziewać się po premierze Frostpunk: On The Edge?

 • Nowy fabularny scenariusz rozgrywający się po bazowej grze
 • Szereg wyzwań do pokonania na nowej, opuszczonej mapie
 • Unikalne mechaniki do wykorzystania na mapie Frostlandu

Tyle o gameplayu Frostpunk: On The Edge wiemy na dzień dzisiejszy.

Sprawdź wymagania sprzętowe Frostpunk: On The Edge

Jak stanowi tradycja naszych zapowiedzi, artykuł o przyszłej premierze nie może obyć się bez dokładnych wymagań sprzętowych. Twórcy Frostpunk: On The Edge podali je w dwóch wariantach. Jaki komputer udźwignie nowe rozszerzenie? Nie musi być wcale wybitną maszyną!

Minimalne wymagania sprzętowe Frostpunk: On The Edge

 • System operacyjny: 64-bit Windows 7/8/10
 • Procesor: 3.2 GHz Dual Core CPU
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 lub Radeon R7 370
 • Miejsce na dysku: 8 GB

Zalecane wymagania sprzętowe Frostpunk: On The Edge

 • System operacyjny: 64-bit Windows 7/8/10
 • Procesor: 3.2 GHz Quad Core Processor
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: 4 GB GeForce 960 lub Radeon RX 570
 • Miejsce na dysku: 8 GB

Jaka jest cena ostatniego rozszerzenia bestsellerowej produkcji?

Jak na razie jedyną opcją kupienia Frostpunk: On The Edge jest nabycie rozszerzonej wersji gry lub season passa. Frostpunk: Game of the Year Edition przeceniony jest obecnie na Steamie o ponad 50%. Wersja zawierająca wszystkie dodatki (w tym dostęp do jeszcze niewydanego On The Edge) kosztuje teraz 112,34 zł.

Jeśli mamy już podstawową edycję i chcielibyśmy nabyć wyłącznie dodatki, możemy to zrobić poprzez kupno karnetu sezonowego. Frostpunk: Season Pass po przecenieniu o ponad 30% kosztuje obecnie na Steamie 79,35 zł.

Zobacz także:
Cyberpunk 2077. Westbrook nową dzielnicą w grze
Aktualności o grach, 9 Lip 2020
League of Legends: Lillia to nowy champion!
Aktualności o grach, 9 Lip 2020

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o