Game Pass z 18 milionami użytkowników. Raport kwartalny Microsoftu

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 28.01.2021, 11:33 Aktualizacja: 28.01.2022, 11:33
Microsoft w niedawnej telekonferencji z inwestorami przedstawił wyniki finansowe swoich oddziałów, w tym tego zajmującego się grami wideo. Według danych firmy, w ostatnim kwartale znacząco wzrosła sprzedaż konsol, co rzecz jasna przypisywane jest premierze Xboksa Series X|S. Podano również liczbę użytkowników growych usług Microsoftu – Game Pass ma 18 milionów abonentów, a liczba aktywnych subskrybentów Xbox Live osiągnęła 100 milionów.
0 Udostępnień

Duże zainteresowanie Xboksem Series X|S

Z opublikowanych niedawno telekonferencji z inwestorami i raportu dowiedzieliśmy się, jak pod względem finansów wyglądał dla Microsoftu miniony kwartał. Nas, graczy, najbardziej interesuje, jak sprawowała się growy oddział amerykańskiego giganta, dlatego skupmy się na konkretach. Ogólne przychody dywizji Xbox za ostatni kwartał po raz pierwszy przekroczyły 5 miliardów dolarów, co ma być 51-procentowym wzrostem w stosunku do poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Sprzedaż gier i ogólnie zyski pochodzące ze współpracy ze studiami zewnętrznymi miały przekroczyć 2 miliardy dolarów – tak twierdzi Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu. Potwierdził on również wcześniejszą wypowiedź Phila Spencera, szefa growego oddziału “Zielonych”, dotyczącą startu Xboksa Series X|S. Nowa konsola zaliczyła najlepszy miesiąc premiery w historii firmy, a ogólna sprzedaż Xboksów miała wzrosnąć o 86% (w stosunku do poprzedniego kwartału). Dodano również, że popyt na nowe konsole znacznie przewyższa podaż i ten stan ma się utrzymać również w nadchodzącym kwartale.

Wzrost zainteresowania usługami

W raporcie podkreślono także duże znaczenie usług – przychody z subskrypcji i abonamentów związanych z Xboksem wzrosły o 40%. We wrześniu zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że liczba abonentów Game Passa przekroczyła 15 milionów. Według najnowszych danych wartość ta wzrosła do 18 milionów (stan na 31 grudnia 2020 roku), a liczba graczy z aktywną subskrypcją Xbox Live (wokół którego było ostatnio nieco zamieszania) osiągnęła 100 milionów.

Przy okazji Game Passa nie rozróżniono, na której platformie (PC, konsole czy urządzenia mobilne z Androidem) usługa jest bardziej popularna. Sama liczba abonentów robi jednak wrażenie, a więcej premier, takich jak The Medium, które od dziś dostępne jest w Game Passie, z pewnością przyczyni się do jeszcze większego wzrostu zainteresowania usługą.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments