Xbox Series X|S zalicza najlepszy debiut w historii konsol Microsoftu

Bartosz Witoszka Sprzęt Publikacja: 12.11.2020, 13:14 Aktualizacja: 12.11.2021, 13:15
Trudna sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie powstrzymała graczy żadnych konsol nowej generacji, którzy chcieli cieszyć się nimi już od dnia premiery. Phil Spencer, szef growego działu Microsoftu, podzielił się na Twitterze, że Xbox Series X|S zaliczył najlepszy debiut, biorąc pod uwagę konsole Xbox. Dalej nie wiadomo jednak, o jakiej liczbie sprzedanych sprzętów mowa.
0 Udostępnień

Nowe Xboksy cieszą się sporym zainteresowaniem

Jeszcze przed premierą Xboksa Series X|S Phil Spencer, szef Xboksa, podkreślał, że nie jest dla niego ważne, ile konsol nowej generacji trafi do graczy w okresie debiutu, ponieważ priorytetem ma być liczba użytkowników usług, w tym Game Passa. I choć pewnie podejście to nie zmieniło się, to Spencer nie odmówił sobie podzielenia się ze światem informacją o doskonałym debiucie Xbox Series X|S, który ma być najlepszy w historii wszystkich konsol wydanych przez Microsoft.

Dziękuję wszystkim za wsparcie największej premiery w historii Xboksa. W ciągu 24 godzin sprzedaliśmy więcej nowych konsol i to w większej liczbie krajów, niż kiedykolwiek wcześniej. Współpracujemy ze sklepami i dystrybutorami, by jak najszybciej uzupełnić zapasy. Ciągle pokazujecie nam, że moc wspólnej zabawy nigdy nie była ważniejsza.

Czytamy w krótkiej wiadomości na Twitterze szefa Xboksa. Oczywiście, warto pamiętać o tym, że Xbox Series X|S pojawił się na wszystkich rynkach jednocześnie, a nie, tak jak w przypadku Xboksa One, na kilka miesięcy po oficjalnej premierze na świecie. Wówczas na nową konsole Microsoftu czekać musiało wiele krajów – w tym Polska.

Po drugie, Microsoft na start 9. generacji zaproponował aż dwa warianty swojej konsol, w tym jedną w znacznie niższej cenie (Xbox Series S kosztował jedynie 1349 zł), dzięki czemu mógł trafić do szerszego grona odbiorców. W samym poście Spencera zabrakło konkretnych liczb i tego, która z tych konsol cieszyła się większym zainteresowaniem, zatem ciężko powiedzieć coś więcej. Warto również pamiętać o tym, że sam rynek także uległ powiększeniu, dzięki czemu pojawiło się więcej osób zainteresowanych kupnem konsoli nowej generacji i to już w dniu jej premiery.

Póki co pozostaje czekać na dalsze ogłoszenia z obozu “Zielonych”, a tych z pewnością nie będzie brakować w najbliższym czasie.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments