Pożegnanie Internet Explorer. Microsoft ogłosił decyzję w sprawie przeglądarki

Radosław Dąbrowski Sprzęt Publikacja: 20.05.2021, 11:54 Aktualizacja: 20.05.2022, 11:54
Firma Microsoft wydała oświadczenie, zgodnie z którym zakończy żywot Internet Explorer.
0 Udostępnień

Internet Explorer to niegdyś bardzo popularna i powszechnie stosowana przeglądarka internetowa. Dziś uchodzi już niemal za relikt przeszłości, a nawet obiekt żartów (np. na dość sporej ilości grafikach humorystycznych, w której pod względem szybkości pozostaje daleko za konkurentami Firefox i Chrome). Już wkrótce Internet Explorer na dobre stanie się wspomnieniem. Microsoft ogłosił, że zamierza zaprzestać wspierania przeglądarki.

Zgodnie z opublikowanym oświadczeniem  egzekucja Internet Explorer nastąpi dokładnie 15 czerwca 2022 roku. Czy przeglądarka rzeczywiście zniknie w zupełności? Niekoniecznie. Pocieszeniem dla jej wiernych użytkowników będzie fakt, że w Microsoft Edge, czyli sześcioletniej przeglądarce Microsoftu, na której rozwoju skoncentruje się firma, pojawi się tryb IE, za sprawą którego funkcjonalne pozostanę starsze witryny oraz aplikacje bazujące na Internet Explorer.

Sednem sprawy jest to, że omawiana przeglądarka wycofana zostanie z Windows 10. Zainteresowanie Internet Explorer najwyraźniej jest na tyle małe, że zwyczajnie nie ma sensu jej dłużej wspierać. Dodajmy, że od 17 sierpnia bieżącego roku przeglądarka przestanie być wspierana przez Microsoft 365.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments