PlayStation 5 z dużą aktualizacją. Już dziś!

Radosław Dąbrowski Sprzęt Publikacja: 14.04.2021, 12:56 Aktualizacja: 14.04.2022, 13:19
Sony przygotowało szereg nowych funkcji i usprawnień dla PlayStation 5. Aktualizacja konsoli jest już dostępna od dziś, 14 kwietnia.
0 Udostępnień

Fot. Sony

Konsola nowej generacji od Sony wciąż pozostaje sprzętem dla wybranych — nie z przyczyn finansowych, lecz ograniczonych możliwości zakupu. Co prawda w ostatnim czasie pojawiły się nowe opcje zaopatrzenia się w PlayStation 5 i konsole trafiły do sprzedaży na oficjalnym profilu Allegro, niemniej wciąż nie jest to skala dystrybucji, która zadowoliłaby spragnionych grania użytkowników. Dla tych, którym udało się nabyć PS5, istotne będą wieści o przeznaczonej dla konsoli sporej aktualizacji.

Co się zmieni

Japońskie przedsiębiorstwo za sprawą aktualizacji umożliwia graczom transportowanie gry w formacie PlayStation 5 na dowolną pamięć zewnętrzną USB. Jednocześnie należy podkreślić, że wciąż nie jest możliwe odtwarzanie gier z poziomu dysków zewnętrznych. Kolejna nowość to wprowadzenie opcji Share Play, czyli udostępnienia rozgrywki pomiędzy użytkownikami starej a nowej konsoli. Ponadto w mobilnej aplikacji PlayStation stworzymy listę życzeń z interesującymi nas tytułami, otrzymamy powiadomienia o statusie online naszych znajomych oraz porównamy nasze trofea ze zdobyczami innych. Za pośrednictwem aplikacji dołączymy do sesji multiplayer.

To nie wszystko!

Aktualizacja umożliwia także wyłączenie czatu w grach czy zmodyfikowane menu Game Base z usprawnionym przełączaniem pomiędzy grupami. Z pewnością wielu graczy skorzysta również z premierowej opcji automatycznego pobierania aktualizacji do gier – także przy uśpionym sprzęcie. Z wszystkimi nowościami można się zapoznać już teraz – aktualizacja dla PlayStation 5 jest dostępna od 14 kwietnia.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments