Gameplay Layers of Fear 2 pobudza apetyt na grozę!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 7.05.2019, 13:00 Aktualizacja: 7.05.2020, 6:13
Co zachęca do kupienia gry bardziej niż dobry materiał z rozgrywki? Nowy gameplay Layers of Fear 2 sugeruje wprawdzie nieco zmienioną estetykę, jednak pod względem przerażającej atmosfery powinno być równie dobrze jak w przypadku części pierwszej. Spodziewacie się sukcesu kolejnej polskiej produkcji?
layers of fear 2 data premiery to 28 maja 2019
12 Udostępnień

Gracze zadecydowali portfelami

Choć wielu zagranicznych recenzentów kręciło na Layers of Fear nosami (Game Informer ocenił ją na 5 w dziesięciostopniowej skali), twórcy gry zdecydowanie nie odczuli tego w kieszeni. Produkcja Bloober Team cieszyła się olbrzymim powodzeniem na Steamie, a entuzjazm ze strony graczy doprowadził do prac nad kolejną odsłoną. Czym przyciągała do siebie pierwsza część?

layers of fear 2 data premiery to 28 maja 2019

Główną zaletą gry była jej świeżość gatunkowa, o czym pisałem już w notce o wyprawie Bloober Team na targi G-Star 2018 w Korei Południowej. Według deklaracji twórców, ich głównym celem było dostarczenie graczom czegoś w rodzaju „katharsis 2.0”, czyli oczyszczenia umysłu z trudnych emocji poprzez doświadczanie ich w grze. Doskonale sprawdzała się w tym konwencja grozy, która pozwoliła im na postawienie gracza przed trudnymi wyborami moralnymi i uczynienie ich konsekwencji przerażającymi.

Gameplay Layers of Fear 2 kusi przed premierą

Nowy gameplay Layers of Fear 2 pojawił się właśnie na kanale wspomnianej już strony Game Informer. Sugeruje on, że tym razem warstwa estetyczna odwoływała będzie się bardziej do sztuki filmowej niż malarskiej. Przejmująca groza w niczym nie odbiegała będzie jednak od tej z pierwszej odsłony.

Data premiery Layers of Fear 2 została ustalona na 28 maja 2019 roku. W sequel hitowej przygodówki z elementami horroru zagramy na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Za powstanie tytułu odpowiada Bloober Team, a jego wydawcą zostanie Gun Media.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments