Gears 5 bez irytujących mikropłatności? Nie do końca…

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 24.06.2019, 11:00 Aktualizacja: 24.06.2020, 8:18
Fani strzelanek posiadający Xbox One musieli naprawdę ucieszyć się na wieść o wrześniowej premierze kolejnej odsłony serii Gears of War. Czy deklaracja twórców o braku irytujących mikropłatności w Gears 5 jest tak samo fortunna? Niestety, na chwilę obecną wydaje się, że tylko z pozoru...
gears 5 bez mikroplatnosci
0 Udostępnień

Gears 5 wyląduje na półkach jeszcze we wrześniu

Gears of War to jedna ze sztandarowych produkcji ekskluzywnych Microsoftu i podczas prezentacji firmy na targach E3 bardzo ucieszyła nas wiadomość, iż premiera Gears 5 zapowiedziana jest na wrzesień. Kolejną odsłonę serii trzecioosobowych strzelanek mieliśmy również okazję zobaczyć w akcji dzięki materiałom przygotowanym przez serwis IGN.

Nowy tryb gry Escape zapowiada się niesamowicie rozrywkowo, jednak wielu graczom zdecydowanie bardziej przypadnie do gustu inna nowinka. Twórcy gry zdecydowali, że Gears 5 pozbawione zostanie irytujących mikropłatności oraz innych zabiegów służących do wyciśnięcia z graczy ostatnich oszczędności. A tak przynajmniej sugerują, choć realia wyglądają nieco inaczej.

Co oznacza brak irytujących mikropłatności w Gears 5?

Przekaz twórców jest z pozoru klarowny i niezwykle lapidarny – w tej odsłonie nie uświadczymy ani Gear Packs, ani Season Passa. Co dokładnie obiecują twórcy?

  • Żadnego Season Passa. Sezonową zawartość typu „exclusive” będzie można zdobyć w całkowicie nowym systemie Tour of Duty, który za codzienne granie czy wykonywanie odpowiednich zadań pozwoli na zdobycie dodatkowych przedmiotów.
  • Żadnych Gear Packów. Paczki losowych przedmiotów przyznawane będą w ramach Supply Drops, „zarabianych” przez graczy za każdą chwilę spędzoną z grą.
  • Mapy DLC będą darmowe w przypadku prywatnej gry oraz matchmakingu.
  • W przypadku nabywania cyfrowych produktów związanych z grą zawsze będziemy wiedzieli, co dostaniemy. Nie ma mowy o żadnej losowości, a w sklepiku gry nie znajdą się przedmioty, których nabycie dawać ma przewagę w walce z przeciwnikiem, który pieniędzy nie wydaje.

gears 5 premiera we wrzesniu 2019

Brzmi to zbyt dobrze, aby było prawdziwe? Cóż, wszystkie te deklaracje wydać mogą się o wiele mniej optymistyczne, kiedy dochodzimy do końca notki opublikowanej na oficjalnym blogu deweloperów. Wspominają tam oni o płatnej opcji Boost, która pozwoli na przyspieszenie postępów nie tylko w trybach Escape oraz Horde, ale również w zwyczajnej grze wieloosobowej. Co więcej, mowa tu również o podwójnym przyspieszeniu postępów w ramach Supply Drops.

Oznacza to, że mimo deklaracji o braku irytujących mikropłatności, i tak najprawdopodobniej faworyzowani będą gracze wykładający pieniądze na stół. Trudno bowiem sobie wyobrazić, aby punkty doświadczenia oraz przedmioty z Supply Drops zdobyte dzięki opłatom w ramach opcji Boost nie wpłynęły znacząco na rozgrywkę.

Źródło: Gears of War – strona oficjalna. Grafika: materiały prasowe.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments