Ghost of Tsushima: koń nie zginie. Inne zwierzęta również

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 26.05.2020, 12:52 Aktualizacja: 26.05.2021, 12:52
Podobnie jak w wielu innych grach akcji, głównym sposobem na przemieszczanie się w Ghost of Tsushima będzie koń. W sytuacji zagrożenia wystraszy się, ucieknie, ale nigdy nie zostanie zabity. Z życiem ujdą również inni przedstawiciele japońskiej fauny. Główny bohater GoT nie będzie polował na nie w celu zdobycia materiałów do craftingu.
koń w Ghost of Tsushima będzie nieśmiertelny
6 Udostępnień

Nieśmiertelny koń także w Ghost of Tsushima

Jak pisaliśmy w podsumowaniu premierowego pokazu Ghost of Tsushima z majowego State of Play, tworzona przez Sucker Punch Productions gra do złudzenia przypomina inne gry akcji. Szczególnie widoczne było to podczas zbierania materiałów do craftingu czy infiltrowania obozu w skradankowym stylu, elementów gameplayu żywcem wyjętych z Assassin’s Creed Odyssey.

koń to najlepszy środek transportu w Ghost of Tsushima

Podobne jak w grze Ubisoftu czy Wiedźminie 3 od CD Projekt RED będziemy poruszali się także po świecie gry. Bohaterowi Ghost of Tsushima służy do tego koń, który według creative directora produkcji ma być nieśmiertelny. – Twój koń nie umrze. Przestraszy się i ucieknie. Możesz nie być w stanie przywołać go przez króciutki moment, ale nikt podczas walki czy w trakcie rozgrywki nie zabije twojego konia – zadeklarował Jason Conell w wywiadzie dla portalu US Gamer.

Crafting nie będzie wymagał skóry zwierząt

Koń, stanowiący najefektywniejszy sposób poruszania się po świecie gry, nie jest jedynym rodzajem zwierzęcia chronionym w Ghost of Tsushima. W grach, w których istnieje system craftingu, podstawą wielu receptur na ulepszenia są materiały pochodzenia odzwierzęcego, przede wszystkim skóry. Bohater Ducha Cuszimy nie będzie zabijał dzików, jeleni czy rysiów, aby zyskać lepsze statystyki broni czy zbroi.

główny bohater Ghost of Tsushima jest dobry dla zwierząt

Czym spowodowana jest taka zmiana w stosunku do standardów gatunku? – Zgrywa się to z innymi rzeczami, które robimy z naturą. Główny bohater jest wobec niej miły i czuły. Troszczy się o ludzi i zwierzęta, co widać też po jego zachowaniu – wytłumaczył Conell. Poprzestanie na nieśmiertelności konia w Ghost of Tsushima nie wchodziło więc w grę!

Po kilkukrotnym przełożeniu, premiera Ghost of Tsushima zaplanowana została ostatecznie na 17 lipca. Gra ukaże się wówczas na PS4 i będzie prawdopodobnie ostatnią wielką premierą gry exclusive na obecną generację konsoli PlayStation. Miesiąc wcześniej wyjdzie The Last of Us 2, a po premierze GoT zaczniemy odliczać już dni do pojawienia się na sklepowych półkach PlayStation 5!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
3 lat temu

Cudowna wiadomość! Nienawidzę, kiedy zwierzęta w grach giną/są zabijane. Zawsze staram się oszczędzać te biedaki – nawet, kiedy ich zabijanie jest kluczowym elementem rozgrywki 😛