Powstanie kontynuacja Ghost of Tsushima? Pomoc graczy w odbudowie Cuszimy

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 13.01.2021, 13:37 Aktualizacja: 13.01.2022, 13:38
Choć Sucker Punch nie potwierdziło jeszcze, że pracuje nad kontynuacją swojego zeszłorocznego hitu, to oferty pracy na stronie studia wskazują, że wkrótce mogą ruszyć prace nad Ghost of Tsushima 2. W międzyczasie fani produkcji pomogli w zbiórce na odbudowę jednego z zabytków znajdującego się na tytułowej wyspie.
ghost of tsushima
0 Udostępnień

Kontynuacja w drodze?

Nasza entuzjastyczna recenzja Ghost of Tsushima nie była odosobnionym głosem, a produkcja błyskawicznie trafiła w serca graczy. Tytuł został okrzyknięty najszybciej sprzedającą się marką na PlayStation 4 od wewnętrznego studia Sony (skomplikowana pochwała, ale lepsza taka niż żadna), a w listopadzie zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Ghost of Tsushima sprzedało się w 5 milionach egzemplarzy.

Nie dziwota zatem, że pojawiły się wspominki o kontynuacji, a oferty pracy pojawiające się co jakiś czas na stronie sugerują, że Sucker Punch powoli kompletuje zespołu do prac nad sequelem Ghost of Tsushima. W zeszłym roku studio było zainteresowane przyjęciem w swoje szeregi artysty scenarzysty narracyjnego, który interesuje się japońską kulturą feudalną.

Teraz natomiast poszukiwany jest projektant systemów walki, który “grał w Ghost of Tsushima i rozumie zastosowany tam system walki”. Co ciekawe, w ogłoszeniu to jedyne bezpośrednie nawiązanie do oryginału, ale kandydaci powinni też mieć doświadczenie w tworzeniu rozbudowanych systemów walki wręcz. Sukcer Punch nie skomentowało rzecz jasna omawianych doniesień, a na kolejne oficjalne informacje od studia przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Gracze wspomogli odbudowę zabytków Cuszimy

Tymczasem okazuje się, że fani gier wideo potrafią również wspierać szlachetne inicjatywy. Kilka dni temu zakończyła się zbiórka na odbudowę bramy Torii znajdującej się w świątyni Watatsumi, która to jest jednym z zabytków znajdującym się na Cuszimie. Budowla została uszkodzona we wrześniu zeszłego roku po tym jak wyspę nawiedził tajfun – jej fragmenty znajdowały się pod wodą. Opiekunowie świątyni oraz mieszkańcy Cuszimy postanowili w listopadzie zorganizować zbiórkę w serwisie Campfire na renowację bramy.

Całość zakończyła się wielkim sukcesem, a ostatecznie udało się zebrać pięciokrotność zakładanej sumy (łącznie wyszło tego 27 milionów jenów, czyli około 970 tysięcy złotych). Organizatorzy zbiórki przypisują tak dobry wynik zbiórki właśnie graczom:

Otrzymaliśmy ogromne wsparcie od graczy Ghost of Tsushima, gry osadzonej w Cuszimie. Czuję w tym przewodnictwo Boga.

Prace renowacyjne mają wkrótce wystartować, a każdy, kto wpłacił kwotę powyżej 10 tysięcy jenów (około 350 złotych), zostanie upamiętniony na specjalnym pomniku, który pojawi się obok bramy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments