Ghost Recon Breakpoint – wszystkie informacje

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 29.09.2019, 10:00 Aktualizacja: 29.09.2019, 10:00
Już 4 października na PlayStation 4, Xbox One oraz PC ukaże się Ghost Recon Breakpoint. Jest to jedna z gorętszych premier tego okresu, co potwierdzają częste wpisy jej poświęcone na naszej stronie. Za stworzenie oraz dystrybuowanie gry odpowiada Ubisoft. Podsumowujemy wszystkie informacje!
ghost recon breakpoint trailer
0 Udostępnień

Tom Clancy po raz jedenasty

Ghost Recon Breakpoint w rozszerzonej, rzadziej stosowanej formie to Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint i jest już jedenastą częścią serii, której początki sięgają roku 2001. Nieprzerwanie promuje się ją nazwiskiem Clancy’ego – zmarłego blisko sześć lat temu amerykańskiego pisarza powieści sensacyjnych.

Poza spełnianiem się jako prozaik, Clancy pracował także przy powstawaniu gier komputerowych. Wiele produkcji zrodziło się w oparciu o motywy z jego książek, a nazwisko było jednym z członów w nazwach poszczególnych gier także z serii Splinter Cell.

Gdzie i przeciwko komu walczymy?

Pierwszym zwiastunem mogliśmy cieszyć nasze oczy od maja. Cieszyć, ponieważ wypuszczony przez twórców trailer prezentuje się znakomicie. Przede wszystkim poznaliśmy scenerię – akcja będzie się toczyć na fikcyjnym archipelagu Auroa na Oceanie Spokojnym. Na zwiastunie doskonale widzimy, że na Ducha (tak określany jest protagonista, którym będzie grać użytkownik) czekają zarówno typowo trawiaste, gęste od drzew tereny, jak i zaśnieżone, strome góry z porywistymi podmuchami wiatru. Nie zabraknie także głębokich bagien, jezior czy potyczek w deszczu. Na szczęście w poruszaniu się nie zawsze będziemy ograniczeni do własnego chodu – twórcy zadbali o urozmaicony repertuar maszyn lądowych, wodnych oraz powietrznych.

Z kim będziemy się mierzyć? Nasz przeciwnik to Wilki i wcale nie chodzi o drapieżne ssaki, lecz specjalny oddział amerykańskiej armii, który zdradził naród i na archipelagu Auroa przejął produkowane drony. To znakomicie wyszkolona i dysponująca zaawansowanym sprzętem militarnym grupa, którą nie łatwo będzie pokonać.

Poznajmy antagonistę

Liderem Wilków i zarazem głównym antagonistą jest Cole D. Walker. Swojego wizerunku dla tej postaci użyczył Jon Bernthal (Sicario, The Walking Dead, Punisher, Pacyfik). Amerykański aktor nierzadko wciela się w role charyzmatycznych i twardych bohaterów, zatem wybranie go do odtworzenia Walkera wydaje się korzystnym posunięciem.

Twórcy gry wypuścili specjalny filmik z Ghost Recon Breakpoint, na którym Walker wygłasza przed armią Wilków patetyczny, ale niezwykle motywujący i podbudowujący ambicję monolog. W tych raptem dwóch minutach przekazane zostały najważniejsze cechy charakteru antagonisty i z pewnością jest to postać zachęcająca do tego, aby się z nią zmierzyć.

Wysoki poziom realizmu

Na przestrzeni ostatnich miesięcy twórcy reklamują swoje dzieło na różne sposoby. Oprócz audiowizualnych materiałów promocyjnych dość ogólnikowo, ale zachęcająco, informowali także o różnorodnych opcjach dialogowych czy kilku odmiennych zakończeniach.

Skoro zadbali o tak bogatą w detalach i urozmaiconą scenografię, to warto, aby użytkownicy naprawdę poczuli warunki, w jakich przychodzi się tam mierzyć. Dlatego istotnym będzie odpowiednie przygotowanie się do zmagań i prawidłowe zarządzanie kondycją. Wspomniane intensywne opady śniegu, deszczu, przedzieranie się przez wodę, wspinanie się czy ślizganie… To wszystko sprawia, że do wykonania szeregu misji nie będzie wystarczyło jedynie precyzyjne posługiwanie się bronią. Kluczowa będzie również nasza dyspozycja fizyczna.

Tego ułatwiać nie będzie nie tylko kapryśna natura, lecz również przeciwnicy. W efekcie nasze urazy np. po postrzałach będą warunkować sprawność poruszania się, skuteczność w użyciu broni czy ogólną przytomność umysłu. Na powrót do całkowitej sprawności trzeba będzie odpowiednio poczekać i przetrwać okres kuracji.

Ponadto musimy się wykazać zdolnościami taktycznymi. Od nas będzie zależne rozkładanie obozu czy zarządzanie sprzętem i bronią. Ustalenie strategii również spotęguje nasze poczucie uczestniczenia w tym świecie. Podobnie jak niesienie pomocy innym – od nas zależy, czy rannego towarzysza opatrzymy w trybie natychmiastowym na miejscu, gdzie nie ustaje świst kul, czy przerzucimy go sobie przez ramię i zaryzykujemy próbą przeniesienia do bezpieczniejszej lokalizacji.

Twórcy zapewniają, że zadbali także o inteligencją przeciwnika. Wilki będą wyciągać wnioski odnośnie do naszych posunięć, nie postępując według jakichś odgórnie ustalonych szablonów, niezależnych od tego, co się aktualnie dzieje w grze i nienaganne władanie bronią to ich nie jedyny atut.

Tryb multiplayer

Oczywiście kampanię możemy przejść indywidualnie, ale zawsze fajną alternatywą pozostaje gra z towarzyszami. Dlatego w Ghost Recon Breakpoint można także zagrać z maksymalnie trzema innymi osobami w trybie współpracy.

Poza głównym wątkiem fabularnym czeka na nas wiele zróżnicowanych zadań pobocznych. W Ghost Recon Breakpoint mamy do wyboru także rywalizacyjną rozgrywkę PvP, w której nasza drużyna będzie się mogła sprawdzić przeciw innym Duchom w krótkich, pełnych akcji trybach gry.

Wymagania sprzętowe

Skoro strona wizualna gry będzie tak zachwycająca, to mankamentem musi być to, że kryją się za tym wysokie wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe Ghost Recon Breakpoint | 1080p

 • OS: Windows 7/8.1/10
 • CPU: AMD Ryzen 3 1200/Intel Core I5 4460
 • RAM: 8 GB
 • GPU: AMD Radeon R9 280X/Nvidia Geforce GTX 960 (4 GB)

Rekomendowane wymagania sprzętowe Ghost Recon Breakpoint | 1080p

 • OS: Windows 7/8.1/10
 • CPU: AMD Ryzen 5 1600/Intel Core I7 6700K
 • RAM: 8 GB
 • GPU: AMD Radeon RX 480/Nvidia Geforce GTX 1060 (6 GB)

Optymalne wymagania sprzętowe Ghost Recon Breakpoint | 1080p

 • OS: Windows 10
 • CPU: AMD Ryzen 7 1700X/Intel Core I7 6700K
 • RAM: 16 GB
 • GPU: AMD Radeon RX 5700 XT/Nvidia Geforce GTX 1080

Ultra 2K wymagania sprzętowe Ghost Recon Breakpoint – Ultra Setting | 2K

 • OS: Windows 10
 • CPU: AMD Ryzen 7 1700X/Intel Core I7 6700K
 • RAM: 16 GB
 • GPU: AMD Radeon RX 5700 XT/Nvidia Geforce GTX 1080

Elitarne wymagania sprzętowe Ghost Recon Breakpoint – Ultra Setting | 4K

 • OS: Windows 10
 • CPU: AMD Ryzen 7 2700X/Intel Core I7 7700K
 • RAM: 16 GB
 • GPU: AMD Radeon VII/Nvidia Geforce RTX 2080

Figurka i edycje specjalne

Warto poinformować, że do kupienia jest także oficjalna figurka Nomada – dowódcy drużyny Duchów. Mierzy 23 cm i uzbrojony jest w karabin. Koszt takiej zabawki to „jedyne” 250 zł.

A w kwestii samej gry – oczywiście Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint możemy kupić w wersji standardowej: na PC (199,99 zł), PlayStation 4 lub Xbox One (obie po 249,99 zł). Drugą możliwością natomiast jest sięgnięcie po edycję specjalną – Aurora Edition.

Oprócz pełnej wersji nowego tworu Ubisoft użytkownicy konsoli Sony oraz Microsoft otrzymają dostęp do beta testów Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oraz pakietu Sentinel Corp, zawierającego pojazd opancerzony Landscape Mk. 2, karabin szturmowy „Valor” oraz ciężki zestaw Sentinel Mk. 3, na który składają się hełm, kamizelka i spodnie.

Zarówno w przypadku PlayStation 4, jak i Xbox One, koszt takiej edycji to 259,99 zł.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments