Gra o Tron otrzyma nagrodę Emmy za scenariusz?

Michał Małysa Seriale Publikacja: 13.06.2019, 11:30 Aktualizacja: 13.06.2020, 15:20
Ponad 1,6 mln widzów podpisało petycję o ponowne nagranie ostatniego sezonu Gry o Tron. Na serial już po pierwszym odcinku finałowego sezonu wylała się fala hejtu, która z czasem stawała się tylko coraz większa. Słusznie czy czy nie, HBO postanowiło się tym nie przejmować i wysłało wniosek o przyznanie nagrody Emmy za scenariusz.
12 Udostępnień

Zakończenie Gry o Tron zgłoszone do nagród Emmy

Oglądalność ósmego sezonu GoT-a była rekordowa. Tylko pierwszy odcinek finału serii wygenerował według danych HBO oglądalność na poziomie 17,4 miliona widzów. Oczekiwania fanów serialu były ogromne, a ich rozczarowanie (a przynajmniej sporej liczby osób) jeszcze większe. Świadczy o tym chociażby fakt, że ponad 1,6 mln widzów podpisało petycję o ponowne nagranie ostatniego sezonu Gry o Tron, bo nie spodobało im się zakończenie zaproponowane przez HBO i scenarzystów.

Tymczasem stacja nie przejmuje się negatywnymi opiniami, a wręcz radośnie pokazuje im środkowy palec i wysyła wniosek do Emmy o nagrodę za najlepszy scenariusz dla ostatniego sezonu GOT-a. A przypomnijmy, że nagrody Emmy są jedną z czterech najważniejszych nagród kulturalnych w Stanach Zjednoczonych.

Poprawnie wypełniony wniosek oczywiście został przyjęty, ale nie oznacza to jeszcze, że zakończenie Gry o Tron znajdzie się na liście nominowanych. O tym, czy GoT trafi na listę pretendujących do statuetki za “Najlepszy scenariusz” przekonamy się wkrótce, ale jedno jest pewne: dyskusja wśród fanów na ten temat będzie gorąca, tak samo jak gorące były wymiany poglądów między osobami, które nie mogły ścierpieć finału serialu a tymi, którym on się podobał.

HBO – pozostałe zgłoszenia do nagród Emmy

Żeby jeszcze nieco dolać oliwy do ognia dla tych, którzy już szykują się do dyskusji podkreślimy, że rzeczona nagroda została zgłoszona w aż trzech kategoriach – Gra o Tron ma również zachwycać za „Najlepsze zdjęcia” i „Najlepszą reżyserię”.

HBO zgłosiło jeszcze jako potencjalnych nominowanych do nagród Emmy Emilię Clarke w kategorii “Najlepsza aktorka” oraz Kita Haringtona w kategorii “Najlepszy aktor”. Poza tym stacja uważa, że The Last of The Starks (David Nutter) i The Long Night (Miguel Sapochnik) mogą zostać docenione za reżyserię, The Last of The Starks (David Franco) i The Long Night (Fabian Wagner) za zdjęcia, a The Long Night i Ramina Djawadiego za muzykę.

Rozdanie nagród Emmy odbędzie się 23 września. Podzielacie opinię HBO?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments