Grarantanna Cup: Andrzej Duda ogłasza wielki turniej esportowy!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 30.03.2020, 17:38 Aktualizacja: 8.04.2021, 15:42
FIFA 20 FUT, League of Legends, Counter Strike: Global Offensive oraz Brawl Stars - to cztery gry, w których mierzyć będą się uczniowie polskich szkół podczas Grarantanna Cup. Do rozgrywek przeprowadzanych za pomocą platformy ESL zachęca prezydent Andrzej Duda, który przy okazji założył też konto na popularnym wśród młodzieży Tik Toku.
grarantanna - polski serwer minecraft
12 Udostępnień

Grarantanna Cup ogłoszone przez Andrzeja Dudę

Od jakiegoś czasu uczniowie szkół z całej Polski korzystać mogą z serwisu Grarantanna, uruchomionego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Jak pisaliśmy w naszym wcześniejszym tekście na temat projektu, jest to inicjatywa służąca odgonieniu nudy od uczniów pozbawionych zwyczajowych pozalekcyjnych rozrywek. – Sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu. A jeśli konkursy, to także nagrody! – deklarują twórcy serwisu, opisując swoje propozycje.

Teraz prezydent Andrzej Duda ogłosił, iż projekt rozwinięty zostanie o spory turniej esportowy, czyli Grarantanna Cup. Już 1 kwietnia wystartują pierwsze eliminacje, w których przedstawiciele szkół z całej Polski będą rywalizowali o nagrody rzeczowe dla siebie oraz szkół, które reprezentują. Ponadto głowa państwa ogłosiła, że swoją internetową działalność kontynuowała będzie za pośrednictwem kolejnej platformy social media, Tik Toka.

Turnieje w FIFA 20 FUT, CS:GO, LoL oraz Brawl Stars

Turnieje w ramach Grarantanna Cup potrwają co najmniej do maja, nawet jeżeli jakimś cudem sytuacja uspokoi się na tyle, aby uczniowie wrócili do szkół znacznie wcześniej niż przed końcem kwietnia. Turnieje w Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive prowadzone będą we współpracy z platformą ESL Play.

Czego należy spodziewać się po turniejach w poszczególne gry w ramach Grarantanna Cup?

  • FIFA 20 – dwa turnieje po 7 tur otwartych kwalifikacji 1 vs 1 w trybie FUT. Finały przypadną na 17 kwietnia i 3 maja, a informacje o zapisach znajdziecie w naszym artykule na temat turnieju FIFA 20 Grarantanna Cup. Główną nagrodą jest fotel gamingowy i pad.
  • Brawl Stars – turniej drużynowy w systemie 3 vs 3. Po pięciu turach kwalifikacyjnych osiem drużyn zagra 2 maja w finale Grarantanna Cup Brawl Stars. Zapisać można się tutaj. Za pierwsze miejsce przewidziany jest smartfon.
  • Counter Strike: Global Offensive – dwa turnieje indywidualne i jeden drużynowy. Za zwycięstwo w każdym z nich zdobędzie się 5x zestaw monitor gamingowy + myszka gamingowa, a w turnieju indywidualnym dochodzą do tego specjalne słuchawki. Dowiedz się więcej na temat turnieju Grarantanna Cup w CSGO.
  • League of Legends – dwa turnieje, z czego jeden drużynowy, a drugi 1 vs 1. Więcej o zapisach dowiecie się w naszym tekście o turnieju League of Legends Grarantanna Cup. Po ośmiu turniejach kwalifikacyjnych w systemie pojedynkowym oraz trzech kwalifikacjach drużynowych odbędą się finały, w których za zwycięstwo uczniowie otrzymają dokładnie takie same zestawy jak w rozgrywkach CS:GO.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments