Prezent na Dzień Dziecka? Polecamy 5 gier dla dzieci!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 1.06.2020, 10:13 Aktualizacja: 1.06.2021, 10:15
Po przygotowaniu zestawienia najlepszych komiksów na Dzień Dziecka, z okazji tego samego święta proponujemy podobną listę – tym razem z grami wideo. Jakie pięć tytułów w naszej opinii nadaje się na prezent dla młodych użytkowników? W naszym zestawieniu zawarliśmy gry z kilku gatunków – nie brakuje tytułów przygodowych, sportowych czy muzycznych. Sprawdź gry, które nadają się doskonale na prezent na Dzień Dziecka.
najlepsze gry na prezent na Dzień Dziecka
12 Udostępnień

Gry, które opisujemy jako idealny prezent na Dzień Dziecka, to:

Świeżo po premierze kup Minecraft Dungeons

Zestawienie rozpoczynamy od świeżutkiej pozycji, która na rynku gier wideo ukazała się w Dzień Matki. To przygodowa gra akcji stanowiąca spin-off dla popularnej serii Minecraft. Tytuł ukazał się w wersji na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Studio Mojang AB przygotowało rozgrywkę, w której wybieramy jedną z czterech dostępnych postaci i wyruszamy w pełną niebezpieczeństw podróż, której celem jest pokonanie antagonisty Arch-Illagera i jego armii. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a liczne walki oparte są na elementach zręcznościowych. Premiera Minecraft Dungeons sprawiła, że rodzice kupić mogą jako prezent na Dzień Dziecka świeżutką grę.

Kreskówkowe wyścigi w Crash Team Racing Nitro-Fueled

Nic tak nie integruje jak wspólna zabawa w zmagania na torze wyścigowym. Tego rodzaju rozrywkę zapewnia Crash Team Racing Nitro-Fueled – wydany w czerwcu zeszłego roku remake kultowego Crash Team Racing. Grę wydano w wersji na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Przygotowaniem odświeżonej wersji wyścigowego klasyka zajęło się studio Beevox. Oczywiście po dwudziestu latach od wydania pierwowzoru możemy liczyć na sporo zmian – głównie po stronie odświeżonej warstwy graficznej. Oprócz tego nie brakuje nowych tras wyścigowych oraz opcji personalizowania naszych gokartów.

Hotel Transylvania 3 – gra poprzedzona kinowym przebojem

Jak to często bywa – wraz z premierą nowej animacji na rynek trafią także seria figurek w McDonald’s oraz gry wideo. W niniejszym zestawieniu proponujemy sięgnięcie po drugie z nich. W 2018 roku wchodzącemu na ekrany kin filmowi Hotel Transylvania 3 towarzyszyło wydanie przygodowej gry akcji.

Przygotowany przez Torus Games Hotel Transylvania 3 – Monsters Overboard ukazał się w wydaniu na PC oraz konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One. W trakcie obserwowanej z perspektywy trzeciej osoby rozgrywki wcielamy się w doskonale znanych z ekranu sympatycznych bohaterów, aby odnaleźć zaginionych przyjaciół – potwora Frankensteina, Wayne’a oraz Murraya.

Karaoke: Polskie Przeboje – Edycja 2020 dla muzykalnych dzieci

To dość uniwersalna pozycja, w której swoje wokalne predyspozycje sprawdzą także bardziej dorośli użytkownicy, pragnący czegoś więcej, niż nucenia pod prysznicem albo w trakcie gotowania. Dla dzieci domowe karaoke wydaje się opcją świetnie integrującą z rówieśnikami. Najnowsza edycja Karaoke: Polskie Przeboje ukazała się jesienią poprzedniego roku.

W repertuarze dostępnych piosenek w wersji karaoke nie brakuje utworów powszechnie znanych, rodzimych artystów. Wśród nich m.in. Ewa Farna, Dawid Podsiadło, Cleo, Krzysztof Zalewski, Roksana Węgiel, Margaret, Mrozu, Enej czy LemOn. A to tylko wybrane przykłady z długiej listy wykonawców. Gra wraz z mikrofonem wydana została w dwóch wersjach: telewizyjnej oraz komputerowej.

Najlepsze gry na prezent kończy oczywiście FIFA 20

Aby kupić tę grę ZAWSZE jest dobra okazja. Obecnie zmagania piłkarskie powolutku są wznawiane, czego przykład stanowi futbol w wydaniu naszych zachodnich sąsiadów, zatem to niezły powód, aby również wirtualnie trochę pokopać. Być może nie wszyscy młodzi użytkownicy mają ostatnią FIFĘ, zatem Dzień Dziecka to odpowiedni czas, aby to nadrobić.

Wydana pod koniec września poprzedniego roku FIFA 20 dostępna jest w wersjach na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch. W polskiej wersji językowej nie zabraknie komentarza z udziałem Dariusza Szpakowskiego oraz Jacka Laskowskiego, ale również bez nich możemy postrzelać gole Robertem Lewandowskim, Edenem Hazardem, czy innymi gwiazdami światowej piłki.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments