GTA 1 – BBC publikuje program z 1996 roku

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.05.2019, 10:00 Aktualizacja: 19.05.2019, 10:00
GTA 1 miało premierę w 1997 roku i stało się prekursorem jednej z najbardziej dochodowych franczyz w historii gier wideo, która przekroczyła już liczbę 250 milionów egzemplarzy sprzedanych gier. BBC Archive opublikowało na Twitterze materiał, który dokumentuje proces powstawania pierwszej części serii.
gta 1
0 Udostępnień

Komercyjny sukces gier z serii GTA

O tym, że powstaje GTA 6, wiadomo już od dłuższego czasu. Pierwsza odsłona serii ukazała się tymczasem w 1997 roku, dając podwaliny pod jedną z najbardziej dochodowych franczyz w branży gier wideo. Do dnia dzisiejszego wszystkie tytuły z serii Grand Theft Auto sprzedały się w ponad 250 milionach egzemplarzy. Olbrzymi wpływ miał na to komercyjny sukces GTA 5. Tytuł ten jeszcze w zeszłym roku przebił pułap 100 milionów jednostek, które trafiły do rąk graczy.

Jak wytłumaczyć fenomen gier ze stajni Rockstar Games? – Wszyscy, którzy bawili się tak na podwórku, mniej lub bardziej świadomie inspirowali się serialami z 80’s, które wymieniłem kilka zdań temu. Chcieli, aby ich zabawa była odgrywaniem postaci z The A Team, MacGyver czy Renegade. Mniej lub bardziej realizowali w realu ideę, którą Rockstar podchwycił i zrobił zeń metodologię do osiągnięcia sukcesu w branży rozrywki – tłumaczył w podlinkowanym artykule Grzegorz.

Tymczasem BBC daje nam niesamowity wgląd w początki tego fenomenu – proces powstawania GTA 1 ukazany w reportażu Rory’ego Cellana-Jonesa.

Powstanie GTA 1 na dokumencie BBC

Twitterowy profil BBC Archive opublikował w weekend sześciominutowy materiał, który dokumentuje proces powstawania pierwszej części GTA. A także pokazuje nam, jak odległe i zamierzchłe są na całe szczęście lata dziewięćdziesiąte…

A wy mieliście okazję zagrać w pierwszą część GTA, czy samochodowo-gangsterską rozwałkę uskutecznialiście dopiero od GTA 2 (jeszcze w rzucie izometrycznym) lub trójwymiarowych GTA 3 czy Vice City?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments