Harry Potter: Wizards Unite – znamy szczegóły!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 12.03.2019, 10:19 Aktualizacja: 12.03.2020, 10:19
W końcu dowiedzieliśmy się, jak dokładnie wyglądać będzie rozgrywka w Harry Potter: Wizards Unite. Jeżeli myśleliście, że twórcy Pokemon GO pójdą na łatwiznę i stworzą po prostu sequel osadzony w innym świecie, nieźle się zaskoczycie. Gra ma być bowiem znacznie trudniejsza i bardziej skomplikowana!
harry potter wizards unite
6 Udostępnień

Dotychczas wiedzieliśmy bardzo niewiele

Na przestrzeni ostatnich miesięcy wypłynęło kilka szczegółów co do wyglądu rozgrywki w Harry Potter: Wizards Unite, jednak jedynym pewnikiem był ogólny charakter rozgrywki. Jako gra na urządzenia przenośne produkowana przez Niantic Games, twórców hitowego Pokemon GO, będzie oczywiście korzystała z dobrodziejstw augmented reality – rozszerzonej rzeczywistości. Pretekstem do zagłębienia się w realia uniwersum wykreowanego przez J.K. Rowling będzie walka o utrzymanie świata czarodziejów w tajemnicy przed mugolami. Krótkie wprowadzenie do fabuły zapewnił przed kilkoma miesiącami trailer Harry Potter: Wizards Unite.

Rozwikłaj globalną tajemnicę, rzucaj czary i napotkaj fantastyczne bestie oraz ikoniczne postaci na swojej drodze – prócz ekscytującego wszystkich fanów HP hasła reklamowego nie wiedzieliśmy wiele więcej. Jako że coraz szybciej zbliżamy się do zapowiedzianej na wakacje tego roku premiery Harry Potter: Wizards Unite, twórcy gry chętniej dzielą się wiedzą na temat rozgrywki.

Szczegóły rozgrywki w Harry Potter: Wizards Unite

Od kilku dni z całego świata napływają relacje dziennikarzy, którzy jako pierwsi mieli możliwość zagrania w Harry Potter: Wizards Unite. Oto kilka najpewniejszych szczegółów, które wyłaniają się z owych doniesień:

  • Głównym zadaniem gracza będzie polowanie na uwięzione w świecie mugoli Znajdźki (Foundables) oraz odstawianie ich na swoje miejsce w świecie czarodziejów. Znajdowały będą się wśród nich artefakty, magiczne zwierzęta, ludzie czy fragmenty wspomnień (przelewanych w realiach HP do tzw. myślodsiewni).
  • Okazję do spotkania z innymi graczami oraz wspólnego podejmowania się najtrudniejszych Czarodziejskich Wyzwań (Wizarding Challenges) stanowiły będą Fortece (Fortresses), czyli lokacje umieszczone w realnych miejscach.
  • Pod względem mechaniki walki oraz podnoszenia Znajdziek gra nie powinna różnić się zbytnio od Pokemon GO, jednak twórcy obiecują stworzenie ekscytującego i nieoczywistego systemu magii. Rozgrywka ma być również o wiele bardziej kompleksowa i skomplikowana niż w przypadku poprzedniego dzieła Niantic Games, a co za tym idzie – pojęcie wszystkich mechanizmów zająć ma o wiele więcej czasu.
  • W grze zawartych będzie sporo elementów klasycznych dla gier RPG: zdobywanie kolejnych poziomów, rozwijanie postaci na bazie drzewek oraz wybieranie klas (Professions) z dedykowanymi na wyłączność zdolnościami.

Poszczególne elementy powyższej listy obejrzeć można na krótkim gameplayu Harry Potter: Wizards Unite. Z pewnością rozpoznacie znajome sylwetki dementorów i śmierciożerców!

W Sklepie Google doskonale znanym wszystkim użytkownikom Androida możliwe jest już dokonanie prerejestracji. Zapewni ona nie tylko szybkie powiadomienie o dostępności gry, ale da również szansę na znalezienie się w gronie wybrańców do udziału w szerszych testach beta.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments