Trailer Harry Potter: Wizards Unite!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 15.11.2018, 14:09 Aktualizacja: 8.10.2020, 10:17
Premiera tytułu opracowywanego przez twórców kultowego już Pokemon Go została przesunięta na 2019 rok. Trailer Harry Potter: Wizards Unite zapowiada zagrożenie dla świata czarodziejów, choć nie ujawnia szczegółów rozgrywki. Czy uniwersum J. K. Rowling doczeka się w końcu dobrej interaktywnej rozrywki?
trailer harry potter: wizards unite
0 Udostępnień

Dotychczas o produkcji w świecie HP nie wiedzieliśmy zbyt wiele

Jak dotychczas pewne było tylko jedno – Harry Potter: Wizards Unite powstaje. Za stworzenie mobilnej gry odpowiada studio Niantic Game, znane i doceniane za stworzenie Pokemon Go. Produkcja ta na nowo rozbudziła modę na pokemony i zgromadziła pokaźną grupę fanów. Nic dziwnego więc, że Warner Bros jako właściciel praw do uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling właśnie tej firmie powierzył stworzenie nowej interaktywnej produkcji osadzonej w świecie HP.

Niestety, jak dotychczas nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat Wizards Unite. Gra z pewnością będzie korzystała z mechanizmów augmented reality (poszerzonej rzeczywistości). Cel rozgrywki i jej mechanika? Rozwikłaj globalną tajemnicę, rzucaj czary i napotkaj fantastyczne bestie oraz ikoniczne postaci na swojej drodze – reklamowe hasło dużo na ten temat nie mówi. Nie wydaje się to na dzień dzisiejszy ciekawsze niż szczegóły z naszego wywiadu o Slavic Monsters z Markiem Maruszczakiem, twórcą gry. Ale kto wie…

Trailer Harry Potter: Wizards Unite także niczego nie rozjaśnia

Jeśli ktoś spodziewał się, że więcej powie pierwszy oficjalny trailer Harry Potter: Wizards Unite, mocno się rozczaruje. Zwiastun daje wskazówki wyłącznie na temat „fabuły” – świat czarodziejów może zostać ujawniony mugolom, a celem graczy będzie z dużym prawdopodobieństwem zapobieżenie tej katastrofie.

Interaktywne produkcje osadzone w uniwersum wykreowanym przez J.K. Rowling były jak dotychczas skierowane wyłącznie do gorących fanów Chłopca, Który Przeżył. Czy po Harry Potter: Wizards Unite spodziewać można się wyjścia do szerszego audytorium, jak ma to miejsce w przypadku filmowego cyklu Fantastyczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć? Cóż,  wydaje się, że może to być produkcja równie hermetyczna jak Slavic Monsters – rodzima odpowiedź na Pokemon Go.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments