HBO proponuje czeski serial szpiegowski. Premiera Nieświadomych w listopadzie

Michał Małysa Seriale Publikacja: 17.10.2019, 19:00 Aktualizacja: 17.10.2020, 19:02
Nieświadomi to czeski serial szpiegowski tworzony przez HBO Europe. Jego akcja rozgrywa się w kręgu czeskich emigrantów, którzy po upadku żelaznej kurtyny wracają do ojczyzny. W połowie listopada na HBO GO pojawi się całość serialu - wszystkie sześć odcinków jednego dnia.
hbo serial nieswiadomi
0 Udostępnień

Nieświadomi – czeski serial szpiegowski HBO Europe

Już 17 listopada trafi do HBO GO serial Nieświadomi, kolejna czeska produkcja HBO Europe. Jeżeli po norweskich Przybyszach macie ochotę na kolejną trzymającą w napięciu fabułę z europejskiego kraju, serial szpiegowski spod rąk naszych południowych sąsiadów jak najbardziej powinien znaleźć się w orbicie waszych zainteresowań.

Rok 1989, przeddzień aksamitnej rewolucji. Skrzypaczka Marie (Tatiana Pauhofová) i jej mąż Wiktor przed dziesięcioma laty uciekli z komunistycznej Czechosłowacji. Kiedy jesienią 1989 roku wydaje się, że w kraju nadszedł czas zmian, przyjeżdżają w rodzinne strony. Jednak niedługo po przyjeździe zostają potrąceni na ulicy przez samochód. Kiedy Marie budzi się, odkrywa, że jej mąż zniknął, i nikt nie jest w stanie jej powiedzieć, co się z nim stało i jak go odnaleźć.

Kiedy Nieświadomi trafią do HBO GO?

Data premiery serialu HBO Nieświadomi (Bez vedomi) to 17 listopada. W przeciwieństwie do standardowych seriali HBO GO, które dodawane są odcinkami tydzień po tygodniu, w przypadku Nieświadomych opublikowany zostanie od razu cały sezon. Liczy on 6 odcinków.

Wśród aktorów znajdujących się w obsadzie Nieświadomych w materiałach prasowych HBO wymienieni są: Tatiana Pauhofová (znana widzom z miniserialu HBO w reżyserii Agnieszki Holland Gorejący krzew), Martin Hofmann (Nieustraszeni bracia Grimm), Martin Myšicka (Zagubieni), Jan Vlasák (serial Cyrk Bukowsky), Hattie Morahan (Piękna i Bestia) oraz David Nykl (seriale Arrow, Gwiezdne Wrota: Atlantyda).

Za scenariusz czeskiego serialu szpiegowskiego odpowiedzialny jest debiutant Ondrej Gabriel. Reżyserią Nieświadomych zajął się z kolei Ivan Zachariáš, który współpracował już z HBO Europe nad serialem Pustkowie (Pustina). Rola producenta wykonawczego powierzona została Janowi Bílkowi z Etamp Film oraz Terezie Polachovej i Steve’owi Matthewszowi z ramienia HBO Europe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments