Przybysze. Pierwszy norweski serial HBO już w sierpniu!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 30.07.2019, 13:00 Aktualizacja: 30.07.2020, 11:43
Lubicie detektywistyczną fabułę? Dodatkowym atutem są dla was wątki paranormalno-spiskowe? Nie macie do tego oporów przed podróżami po Europie? Może nie mamy oferty pracy, ale świetny serial już na pewno - tak właśnie prezentują się bowiem Przybysze, pierwsza norweska produkcja HBO.
przybysze - pierwszy norweski serial hbo
0 Udostępnień

Do HBO nadciągają norwescy Przybysze!

Europejskie produkcje HBO to świetna okazja, aby cieszyć się świeżością zapewnianą przez nieco inne podejście do sztuki serialowej. Tak było z polskim Ślepnąc od świateł, recenzowanym przez nas Sukcesem (Uspjeh) i dokładnie tak samo może być z zapowiadanymi od jakiegoś czasu produkcjami Foodie Love z Hiszpanii oraz właśnie Przybyszami. To pierwsza norweska produkcja oryginalna HBO Europe.

Jak zapowiada HBO, ma być to osadzony we współczesnych realiach serial detektywistyczny z mocnymi wątkami paranormalno-spiskowymi:

Na całym świecie dochodzi do serii niewytłumaczalnych zdarzeń. Nad oceanem rozbłyska światło i zaczynają wyłaniać się z niego ludzie z przeszłości. Każdy z nich przybywa z innego okresu historii: epoki kamienia, ery Wikingów i końca XIX wieku. Nikt nie rozumie jak to możliwe, a ludzie z przeszłości nazywani „przybyszami” nie pamiętają, jak przenieśli się w czasie. Jedno jest pewne – przybywa ich coraz więcej i nie ma dla nich drogi powrotu.

Kilka lat później Alfhildr (Krista Kosonen) z ery Wikingów zaczyna pracować z wypalonym zawodowo detektywem Larsem Haalandem (Nicolai Cleve Broch) w ramach policyjnego programu integracji. Podczas śledztwa w sprawie morderstwa przybysza z przeszłości natrafiają na trop szeroko zakrojonego spisku, który może wyjaśnić przyczynę masowej migracji ludzi z innych epok.

Kiedy Przybysze będą mieli swoją premierę w HBO?

Pierwszy norweski serial HBO Przybysze (Beforeigners) będzie miał swoją premierę w środę 21 sierpnia w HBO GO. Choć nie zaplanowany został jeszcze harmonogram, spodziewać powinniśmy się odcinków publikowanych co tydzień wczesnym rankiem. Epizodów będzie sześć, a na antenie HBO emisja zacznie się we wrześniu, choć dokładna data nie została jeszcze podana.

przybysze - pierwszy norweski serial hbo

Za reżyserię zabierze się Jens Lien (Jonny Vang, Kłopotliwy człowiek), a w rolach głównych wystąpią: Nicolai Cleve Broch (Rozgrzeszenie, Max Manus) oraz Krista Kosonen (Blade Runner 2049). Producentami wykonawczymi z ramienia HBO są Hanne Palmquist, Steve Matthews oraz Antony Root.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments