Foodie Love w HBO Europe. Kolejny hiszpański hit?

Michał Małysa Seriale Publikacja: 14.03.2019, 15:26 Aktualizacja: 14.03.2020, 15:26
HBO Europe zapowiedziało właśnie powstanie kolejnej oryginalnej produkcji jednego z europejskich oddziałów. Tym razem padło na HBO España, które zaangażowało wybitną hiszpańską reżyserkę Isabel Coixet do stworzenia jej pierwszego serialu – Foodie Love. Zdjęcia ruszyć mają jeszcze w tym roku!
foodie love hbo europe isabel coixet
0 Udostępnień

Magia hiszpańskiego filmu dociera do świata seriali

Dawno minęły już czasy, gdy myśląc o hiszpańskim kinie potrafimy wymienić z najwyższym trudem jedno czy dwa nazwiska modnych reżyserów, nie wiedząc przy tym, czy faktycznie pochodzą z Półwyspu Iberyjskiego, czy reprezentują raczej kraje iberoamerykańskie. Eventy takie jak Tydzień Kina Hiszpańskiego rozrosły się do sporych rozmiarów, przyciągając do kin studyjnych widzów z całej Polski. Hiszpańskim filmem nie pogardzi również odbiorca masowy, czego najlepszym przykładem jest rosnąca popularność hiszpańskich seriali.

Zaczęło się chyba od netfliksowego La Casa de Papel (produkcja ta trafiła do grona 5 najlepszych seriali 2018 roku wg zagrano.pl!), a chwilę potem niespodziewanym sukcesem okazała się Szkoła dla Elity. Młodzieżowy thriller o morderstwie w elitarnej szkole obejrzano na całym świecie w ponad 20 mln gospodarstw domowych. Lepsze okazały się jedynie seriale Sex Education oraz Ty, które zanotowały oglądalność rzędu 40 mln.

przystan hbo go

W tyle nie pozostaje konkurencja. W ofercie seriali HBO GO w marcu 2019 znalazło się miejsce na Przystań – serial spod ręki twórców wspomnianego już La Casa de Papel. Teraz dowiedzieliśmy się zaś, że rusza produkcja tytułu prawdziwie smakowitego. HBO Europe zapowiedziało powstanie Foodie Love, niebanalnego serialu o jedzeniu i miłości. Reżyserką nowego dzieła będzie Isabel Coixet.

Foodie Love w HBO Europe

Ośmioodcinkowa produkcja przedstawiać ma historię dwójki trzydziestolatków, którzy trafiają na siebie dzięki tytułowej aplikacji. Łączy ona w pary tzw. foodies – miłośników wykwintnych dań spożywanych w eleganckich warunkach. – Foodie Love to połączenie moich dwóch pasji – zamiłowania do romansów i jedzenia. Dwoje bohaterów spotyka się, rozstaje i schodzi z powrotem podczas wyjątkowej podróży przez kawiarnie, bary i restauracje – opowiada o swoim nowym dziele reżyserka. – To opowieść o miłości, jej braku, wątpliwościach i jedzeniu, o dwojgu nieśmiałych ludziach, którzy są silni, choć czasem cierpią lub są obojętni, ale starają się zrozumieć siebie nawzajem i dopasować do drugiej osoby – zapowiada.

uspjeh sukces hbo go recenzja

Isabel Coixet to kolejne ciekawe nazwisko, które ze świata filmów pełnometrażowych wciągane jest przez HBO do świata seriali. Siedmiokrotna zdobywczyni Nagrody Goi może zadebiutować na małym ekranie tak udanie jak oscarowy reżyser Danis Tanovic, którego recenzowany na łamach zagrano.pl Uspjeh okazał się pod względem realizacyjnym małym arcydziełem.

Angażowanie tego typu twórców jest jednym z elementów strategii HBO. – Bardzo cieszymy się, że Isabel postanowiła wykorzystać swój talent podczas współpracy z telewizją i nakręci dla nas Foodie Love, niezwykle oryginalny i na wskroś nowoczesny serial z duszą. Będzie to świetne uzupełnienie naszej zróżnicowanej gatunkowo oferty serialowej, którą przygotowujemy z udziałem lokalnych twórców – podkreśla Antony Root, Executive Vice President of Original Programming and Production w HBO Europe.

Nie znamy jeszcze daty premiery Foodie Love, jednak zdjęcia rozpocząć mają się już w tym roku. Jest szansa na hit!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments