Hitman 3. Ray tracing na PC po premierze. Gra wyświetli do 300 NPC jednocześnie

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.11.2020, 10:41 Aktualizacja: 26.11.2021, 10:42
Premiera Hitmana 3 zbliża się wielkimi krokami, a deweloperzy opublikowali niedawno kolejny materiał, w którym zaprezentowano nową lokację. Chińskie miasto Chongqing jest skąpane w deszczu i neonowej poświacie, choć to nie jedyne, czym deweloperzy z IO Interactive chcieli się podzielić ze swoim fanami. Poinformowano o unowocześnieniu silnika gry, który pozwoli na wyświetlanie większej liczby NPC, a także wspomniano o ray tracingu na PC i tym, że nie będzie on dostępny w dniu premiery gry.
0 Udostępnień

Nowe możliwości silnika Glacier

Sporo się ostatnio dzieje w obozie IO Interactive – twórcy pod koniec zeszłego tygodnia zdradzili, że pracują nad nową grą z Jamesem Bondem w roli głównej, a kilka dni temu został opublikowany kolejny materiał z nadchodzącego Hitmana 3. Głównym punktem zwiastuna była wycieczka po jednej z lokacji, w której rozgrywać się będą misje Agenta 47 – chińskie miasto Chongqing całymi garściami czerpie ze stylistyki neo noir rozpowszechnionej m.in. przez Blade Runnera wyreżyserowanego przez Ridley’a Scotta.

Oprócz tego, deweloperzy zwrócili uwagę na unowocześnienia wprowadzone w silniku gry (Glacier Engine), które pozwolą m.in. na wyświetlanie aż 300 postaci niezależnych jednocześnie. Do tego poprawiono jakość animacji i zachowanie się wody, która teraz wygląda realistycznie. Detal, który nie wpływa zanadto na rozgrywkę, ale z pewnością spodoba się wszystkim fanom fotorealistycznej grafiki, którzy cenią sobie pełne zanurzenie się w świecie gry.

Zdradzono również, że gra zadziała w 4K, 60 FPS-ach i HDR na komputerach osobistych (o ile rzecz jasna ma się odpowiednio mocny sprzęt) i konsolach nowej generacji. Wersja na PC otrzyma także wsparcie dla ray tracingu, ale funkcja ta nie będzie dostępna od dnia premiery gry. Deweloperzy zapewniają jednak, że śledzenie promieni w czasie rzeczywistym zostanie zaimplementowane do gry jeszcze w 2021 roku, a to wszystko dzięki współpracy z Intelem, o czym poinformowano w specjalnym ogłoszeniu.

Hitman 3 ukaże się w 20 stycznia 2021 roku na komputerach osobistych, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S. Gra będzie również dostępna na Switchu dzięki wykorzystaniu możliwości grania w chmurze.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments