Hogwarts Legacy opóźnione. Premiera dopiero w 2022 roku

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 14.01.2021, 12:43 Aktualizacja: 14.01.2022, 12:43
Od oficjalnej zapowiedzi Hogwarts Legacy minęło już ponad pięć miesięcy, a jedyne, co miał do przekazania Avalanche Software, to krótki zwiastun, kilka grafik publikowanych od czasu do czasu w mediach społecznościowych oraz datę wydania – 2021 rok. Niewiele się przez ten czas zmieniło, no może za wyjątkiem daty wydania. Wczoraj ogłoszono, że nowa gra w uniwersum Harry'ego Pottera ukaże się dopiero w przyszłym roku.
0 Udostępnień

Sezon na przesunięcie rozpoczęty

W zeszłym roku styczeń okazał się miesiącem przesunięć terminów – właśnie wtedy pierwszą (jak się później okazało, nie jedyną) obsuwę zaliczył Cyberpunk 2077, a kilka dni później do tego zacnego grona dołączył Techland, który bezterminowo opóźnił Dying Light 2. O ile wrocławska ekipa wyszła na tym całkiem nienajgorzej, a już wkrótce pojawić się mają nowe wiadomości o grze, to 8-miesięczna obsuwa nie pomogła uniknąć wpadki CD Projektowi, który wczoraj tłumaczył się graczom.

Czy przesunięcie Hogwarts Legacy na 2022 rok pozwoli uniknąć Avalanche Software (nie mylić z Avalanache Studios, twórcami cyklu Just Cause) podobnej wpadki? Nie wiadomo, ale studio i tak było zmuszone przenieść premierę swojej najnowszej produkcji – jak czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze, deweloperzy potrzebują więcej czasu na przygotowanie gry. Nie podano jednej konkretnej przyczyny, ale z pewnością przyczyniła się do tego trwająca pandemia koronawirusa.

Od września zeszłego roku, gdy gra po raz pierwszy została zaprezentowana, nie zobaczyliśmy nowego materiału wideo (no, może poza kilkusekundowymi zajawkami), a studio skupiło się na okazjonalnej prezentacji grafik. Nie zdradzono również szczegółów na temat Hogwarts Legacy – dalej wiemy jedynie, że będzie to gra z otwartym światem dziejąca się na 200 lat przed narodzinami Harry’ego Pottera. Aktualna lista platform, na których ukaże się gra, również nie jest znana.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments