Hogwarts Legacy otwarty na mniejszości. Gracze stworzą transpłciową postać

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 3.03.2021, 10:33 Aktualizacja: 3.03.2022, 10:33
Mimo zapowiedzi Hogwarts Legacy, o nowej grze w uniwersum wykreowanym przez J.K. Rowling dalej nie wiemy za wiele, przynajmniej z oficjalnych kanałów. Anonimowi pracownicy Avalanche Software, których na spytki wziął Jason Schreier, sugerują, że w grze będzie można stworzyć transpłciową postać. Decyzja o bardziej rozbudowanym kreatorze postaci miała zostać podjęta po kontrowersyjnych wpisach autorki książkowego oryginału, w których negatywnie odnosiła się do osób transpłciowych.
0 Udostępnień

Hogwart miejscem dla wszystkich czarodziejów

Do premiery Hogwarts Legacy pozostał jeszcze co najmniej rok, a sami deweloperzy nie zdradzają za wiele szczegółów na temat swojej produkcji. Wczoraj jednak coś się w tej sprawie zmieniło, choć warto zaznaczyć, że informacje pochodzą od anonimowych pracowników Avalanche Software i nie zostały jeszcze potwierdzone przez studio. W artykule opublikowanym na Bloombergu zasugerowano, że kreator postaci w Hogwarts Legacy pozwoli na stworzenie transpłciowej postaci.

W jej przygotowaniu, prócz cech fizycznych jak wygląd czy budowa ciała, istotny będzie głos, który ma nie być przypisany do płci biologicznej. Gra ma na to reagować i na różne sposoby odnosić się do wyborów poczynionych przez graczy, choćby poprzez przydzielenie do dormitorium czy możliwości interakcji z innymi postaciami w grze. Decyzja o stworzeniu tak rozbudowanego kreatora postaci miała zostać podjęta po kontrowersjach związanych z J.K. Rowling i jej transfobicznymi wpisami w mediach społecznościowych.

Kontrowersje związane z Rowling i pracownikiem studia

Autorka książkowego cyklu została wtedy skrytykowana przez środowisku LGBTQ+, a do jej postów negatywnie odnieśli się również Daniel Radcliffe i Emma Watson, którzy w ekranizacji wcielili się kolejno w Harry’ego Pottera i Hermionę Granger. Warto podkreślić, że Rowling nie bierze udziału w pracach nad grą, a decyzja deweloperów z Avalanche Software miała być wyrazem sprzeciwu dla słów autorki.

Przy okazji tej sprawy warto wspomnieć o Troy’u Leavicie, jednym z producentów studia, który od kilku lat prowadzi kanał poświęcony krytyce feminizmu czy szeroko rozumianych poglądów progresywnych. Informację tę odkrył Liam Robertson z youtubowego kanału “Did You Know Gaming?”. Zarówno producent, jak i samo studio nie odnieśli się jeszcze do tych doniesień.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments