Horizon: Zero Dawn na PC będzie rzadziej aktualizowany. Priorytetem Forbidden West

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 20.01.2021, 13:33 Aktualizacja: 20.01.2022, 13:33
Od wakacji zeszłego roku, gdy Horizon: Zero Dawn stał się dostępny na komputerach osobistych, gra doczekała się szeregu poprawek. Wygląda jednak na to, że Guerilla Games skupi się już tylko na tworzeniu kontynuacji. W ostatniej notce aktualizacyjnej studio poinformowało, że będzie rzadziej wypuszczać poprawki do Horizon: Zero Dawn na PC. Kilka godzin po publikacji ów komunikat zniknął.
bohaterowie horizon zero dawn
0 Udostępnień

Nowa Aloy ważniejsza od tej starej

Od wczoraj, 19 stycznia, posiadacze Horizon: Zero Dawn na Steamie (a od 24 listopada również na GOG-u) mogą pobierać kolejną aktualizację do gry. Normalnie nie byłoby w tym nic dziwnego (w końcu to już dziesiąta poprawka do tej wersji gry), gdyby nie pewien fakt. W ogłoszeniu znalazła się krótka informacja sugerująca, iż od teraz Guerilla Games ma zamiar skupić się w pełni na Forbidden West, które jeszcze w tym roku zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i 5.

Ponieważ nasz zespół kontynuuje prace nad nadchodzącym tytułem Horizon: Forbidden West, po tej aktualizacji będziemy rzadziej uaktualniać Horizon Zero Dawn: Complete Edition na PC. Pamiętajcie, że dalej będziemy monitorować nasze kanały społecznościowe!

Można było przeczytać na oficjalnej stronie gry. Kilka godzin po publikacji wpisu zdecydowano się usunąć ten fragment, ale część zachodnich serwisów (m.in. VG24/7 czy PC Gamer) zdążyło już napisać o całej sprawie. Obecnie strona w starej wersji dostępna jest na Web Archive, a studio nie zdecydowało się skomentować sprawy.

Sama aktualizacja naprawia głównie potknięcia graficzne i usuwa błąd, w wyniku którego po naciśnięciu przycisku Windows gra wyłączała się. Dalej nie znamy konkretnej daty wydania Horizon: Forbidden West. Wiadomo jedynie, że tytuł ukaże się w wersjach przeznaczonych zarówno na starą, jak i nową konsolę Sony.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments