Hyper Scape. Otwarta beta już do pobrania

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 16.07.2020, 13:33 Aktualizacja: 16.07.2021, 13:37
Czasami do premiery pozostaje zbyt wiele czasu, aby pozostać cierpliwym. Zwiastuny oraz gameplaye do oglądania to za mało. Dobrze, że w przypadku niektórych gier możemy liczyć na większy przedsmak tego, co zaoferuje nam pełna wersja. Służą temu m.in. otwarte testy beta. Hyper Scape od Ubisoftu daje właśnie taką możliwość.
Beta Hyper Scape dostępna jest już dla wszystkich graczy PC.
0 Udostępnień

Nowy battle royale od Ubisoftu

Podczas niedawnej konferencji Ubisoft Forward 2020 otrzymaliśmy nowy audiowizualny materiał promujący Hyper Scape, a także ogłoszony został start otwartej bety – na ten moment dostępnej wyłącznie dla użytkowników PC, niemniej z pewnością niebawem podobna atrakcja stanie się aktywna także dla posiadaczy Xbox One oraz PlayStation 4. Ponadto warto wspomnieć o planowanym systemie cross-play, umożliwiającym wspólną rozgrywkę użytkownikom korzystającym z różnych platform sprzętowych.

Czy Ubisoft wbije się wraz z Hyper Scape w rynek darmowych strzelanek battle royale?

Wciąż nie jest jeszcze znana data premiery Hyper Scape, której przygotowaniem oraz wydaniem zajmie się studio Ubisoft. Oczekiwanie na produkcję może być jeszcze większe po przystąpieniu do otwartej bety i przedpremierowym zasmakowaniu tego, co oparta na zasadach battle royale rozgrywka może nam zaoferować. Jak dostać się do testów? To nadzwyczaj proste.

Otwarta beta Hyper Scape

Hyper Scape to darmowa produkcja i w dniach od 2 do 8 lipca była dostępna w ramach zamkniętej bety dla wybranych użytkowników – znaczenie miały nie tylko specjalne uprawnienia, lecz także kraj, z którego się pochodzi. Przykładowo Polacy mieszkający na rodzimej ziemi nie mieli możliwości pobrania gry. Od 12 lipca jest to już otwarta dla wszystkich opcja.

Aby przystąpić do otwartej bety, należy pobrać Ubisoft Uplay, następnie zarejestrować konto na oficjalnej stronie Hyper Scape, finalnie pobrać grę z Uplay.

Jakie opcje daje graczom beta Hyper Scape?

Skoro grono uczestników w becie zostało poszerzone, to twórcy z Ubisoft postanowili wzbogacić także ofertę rozgrywki i dodać nowe funkcje. Pojawia się przede wszystkim nowa broń Harpy – pistolet maszynowy idealny podczas walki na ograniczonej przestrzeni. Ponadto wprowadzony został hack „fala uderzeniowa”, ogromny wybuch obszarowy, odpychający przeciwników i pozwalający na zyskanie odrobiny przestrzeni na czas przejęcia korony.

Ponadto zawodnik może awansować o maksymalnie 2 poziomy dziennie w ramach swojej przepustki bitewnej, oglądając streamera z aktywowanym rozszerzeniem Crowncast. Nowym wydarzeniem natomiast jest Przyspieszenie, zwiększające prędkość gry wszystkich użytkowników.

W otwartej becie Hyper Scape wyróżniamy cztery tryby gry:

  • drużynowy wyścig po koronę
  • wyścig po koronę solo
  • drużynowa roszada hacków
  • drużynowy tryb Turbo

Nie zapomniano również otworzyć sklepu mikrotransakcyjnego, w którym za pomocą dostępnych w Ubisoft Store bitcrownów możliwe będzie zaopatrzenie się w rozmaite elementy kosmetyczne.

Otwarta beta to z pewnością atrakcyjna opcja – zwłaszcza w czasie, gdy nie wiemy jeszcze, kiedy Hyper Scape trafi na rynek. Najwięcej spekulacji związanych jest z grudniem 2020 roku, niemniej nie są to oficjalne doniesienia i realny pozostaje scenariusz, zgodnie z którym na udział w strzelance poczekamy do 2021 roku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments