IEM Katowice 2020 już w ten weekend!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 27.02.2020, 16:10 Aktualizacja: 27.02.2021, 16:10
To zdecydowanie najgłośniejsza impreza esportowa w Polsce! Odbywające się na przełomie lutego i marca IEM Katowice 2020 przyciągną do Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek setki tysięcy fanów elektronicznych rozgrywek w CS:GO i Starcraft II. Jak dostać bilety i ile kosztują? Kiedy dokładnie będą miały miejsce rozgrywki na Intel Extreme Masters? Sprawdźcie!
iem katowice 2020
3 Udostępnień

Kiedy i gdzie odbędzie się IEM Katowice 2020?

IEM Katowice 2020 to kolejna edycja organizowanej nieprzerwanie od 2013 roku imprezy esportowej, która rokrocznie przyciąga do Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek nawet kilkuset tysięcy obserwatorów. Tym razem esportowcy zmagać będą się tam o nagrody z puli sięgającej pół miliona dolarów w rozgrywkach typu Masters Championship, czyli najwyższym poziomie rozgrywkowym w cyklu turniejów CS:GO w ESL Pro Tour. Oprócz katowickiego Spodka, tego typu turnieje odbędą się w tym roku jeszcze tylko w trzech miastach, z których na dzień dzisiejszy ogłoszone jest brazylijskie Rio de Janeiro (11-24 maja) oraz niemiecka Kolonia (6-12 czerwca).

Pełna nazwa imprezy, której pula nagród sięga pół miliona dolarów, to Intel Extreme Masters Katowice 2020. Turniej w CS:GO podzielony jest na dwie części. Od 24 do 27 lutego rozgrywana jest faza grupowa, z której sześć najlepszych drużyn awansuje do play-offów, prowadzących do wielkiego finału 1 marca. Mimo iż rozgrywki w Counter Strike: Global Offensive są główną atrakcją imprezy, na IEM Katowice 2020 obserwować będziemy zmagania także w inne gry.

W jakie jeszcze gry odbędą się turnieje w Spodku?

Oprócz głównego turnieju przyciągającego do Polski najlepszych graczy CS:GO, od 24 lutego do 1 marca odbywał się będzie również turniej Starcraft II, w którym najlepsi zawodnicy z całego świata walczyć będą o pulę nagród 250 tysięcy dolarów, z czego zwycięzca zgarnie 150 tysięcy. Rozgrywki podzielone zostały na trzy etapy:

  • 24-25 lutego – cztery drabinki podwójnej eliminacji, w każdej 16 graczy. Spośród 64 zawodników 12 graczy awansuje dalej,
  • 27-29 lutego – do wyłonionej wcześniej dwunastki dołączają gracze wyłonieni z kwalifikacji internetowych oraz mistrz świata z poprzedniego roku, po czym trafiają do czterech grup po sześciu graczy, później ograniczanych do 12 i w końcu do 8,
  • 1 marca – półfinały rozgrywane w formacie bo5 oraz wielki finał w formacie bo7.

Ile kosztują bilety na imprezę esportową w Katowicach?

Do wstępu na IEM Katowice 2020 bilety nie są koniecznie. Dotyczy to jednak wyłącznie bezpłatnych stref, w których bardzo szybko zabraknąć może miejsca. Klasycznym widokiem ze zdjęć z imprezy w poprzednich latach były abstrakcyjnie długie kolejki, w których wyczekiwać musiały osoby chcące dostać się na IEM w Katowicach za darmo. Z racji na zmianę struktury imprezy zmieniły się w tym roku warunki sprzedaży biletów płatnych, co

Ile na bilety wydać musieli gracze chcący mieć pewność, że obserwować będą mogli zmagania ulubionych esportowców? W przeddzień imprezy można kupić wyłącznie wejściówki na sektor niebieski, najbardziej oddalony od sceny.

Koszt biletów na IEM Katowice 2020 w przypadku poszczególnych stref prezentował się następująco:

  • sektor niebieski – 110 zł za 1 dzień, 220 zł za karnet na 3 dni,
  • sektor czerwony – 150 zł za 1 dzień, 340 zł za karnet na 3 dni,
  • sektor zielony – 225 zł za 1 dzień, 700 zł za karnet na 3 dni (uprawniający do otrzymania torby prezentowej oraz darmowych napojów)

Dodatkowo w sprzedaży dostępny był bilet God Mode, który oprócz wejściówki na IEM Expo 2020, gwarantowanych miejsc siedzących oraz dostępu do sesji autografów oferował pokój hotelowy w Courtyard Hotel by Marriott, dedykowane wejście oraz wstęp do strefy VIP z cateringiem. Jego koszt wynosił 5000 zł.

Grafika: ESL.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments