Joker – drugi zwiastun równie genialny!

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 29.08.2019, 13:00 Aktualizacja: 29.08.2020, 12:43
Genialna gra aktorska Joaquina Phoenixa, monumentalna muzyka i przeszywająca fabuła - taki obraz wyłania się z najnowszego zwiastuna filmu Joker. Czyżby październikowa premiera przyniosła nam najbardziej dojrzały film superbohaterski w historii kinematografii?
joker zwiastun
0 Udostępnień

Doczekaliśmy się w końcu drugiego zwiastuna Jokera

Po pierwszym trailerze Jokera czekaliśmy na nowy film oparty na komiksach DC z pewną dozą ciekawości, którą ostatecznie rozogniła wieść o udziale produkcji w prestiżowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Nareszcie doczekaliśmy się drugiego zwiastuna, który robi jeszcze lepsze wrażenie niż pierwszy.

Jak podkreśla Warner Bros, będzie to pierwszy film poświęcony wyłącznie Jokerowi, nie zestawiając go jednocześnie z Batmanem. – Obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru. To oryginalna historia poświęcona wyłącznie temu bohaterowi, która nie została nigdy wcześniej zaprezentowana na dużym ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa portret Arthura Flecka (Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście – czytamy w opisie filmu.

Kiedy premiera Jokera i kto zagra w filmie?

Premiera filmu Joker zaplanowana jest na 2 października. Za powstaniem obrazu stoi wytwórnia Warner Bros. Pictures, której asystują Village Roadshow Pictures i BRON Creative. Reżyserem pierwszej kinowej historii o najbardziej ikonicznym wrogu Batmana będzie Todd Phillips, odpowiedzialny wcześniej między innymi za trylogię Kac Vegas, a w główną rolę wcieli się Joaquin Phoenix.

Kogo ujrzymy w pozostałych rolach? W czołówce wymienieni są takie aktorki i aktorzy jak Zazie Beetz (Deadpool 2), Frances Conroy (American Horror Story, Hulu Castle Rock), Marc Maron (Maron, GLOW), Bill Camp (Czerwona jaskółka, Gra o wszystko), Glenn Fleshler (Billions, Barry), Shea Whigham (Pierwszy człowiek, Kong: Wyspa Czaszki), Brett Cullen (42 — Prawdziwa historia amerykańskiej legendy, Narcos), Douglas Hodge (Czerwona jaskółka, Dom grozy) oraz Josh Pais (Osierocony Brooklyn, W starym, dobrym stylu).

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments