Joker będzie samodzielnym filmem. Phoenix nie spotka Pattinsona

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 11.09.2019, 11:00 Aktualizacja: 11.09.2020, 10:13
Jeżeli liczyliście na epicką bitwę Jokera Joaquina Phoeniksa z Batmanem Roberta Pattinsona, mamy dla was kiepską wiadomość. Reżyser świetnie ocenianego przez krytyków filmu mówi o nim jako pojedynczym projekcie i nie przewiduje żadnych crossoverów z filmami z uniwersum DC.
Joker
10 Udostępnień

To nie to samo uniwersum DC

Na polską premierę świetnie ocenianego filmu Joker, który światowy debiut zaliczył na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, poczekamy jeszcze kilka tygodni. Wśród fanów komiksu toczą się jednak debaty, czy aby na pewno obraz opowiadający na nowo historię jednego z najciekawszych złoczyńców z uniwersum DC przyporządkowywany może być do kina superbohaterskiego.

Jak zaznaczył w wywiadzie dla Variety Todd Phillips, reżyser docenionego przez krytykę filmu, historia Arthura Flecka, odnajdującego w sobie psychopatycznego Jokera, nie będzie łączyła się z innymi filmami o bohaterach ze świata DC. – Nie, zdecydowanie nie – odpowiedział Phillips dziennikarzom. – W Stanach komiksy wydają się jednak czymś w rodzaju Szekspira, a przecież możesz zrobić wiele wersji Hamleta. W przyszłości będzie jeszcze wielu Jokerów, jestem tego pewien – uzupełnił.

To kiepska wiadomość dla widzów, którzy liczyli na epicką walkę Jokera wykreowanego przez Joaquina Phoeniksa z Batmanem Roberta Pattinsona. Premiera obrazu z odtwórcą głównej roli w Zmierzchu zapowiedziana jest na 21 czerwca 2021 roku.

Kiedy premiera Jokera w Polsce?

Na polską premierę Jokera poczekać musimy ponad miesiąc od pokazania filmu na festiwalu w Wenecji. Obraz z Joaquinem Phoeniksem wejdzie do kin 4 października 2019 roku. Za jego powstaniem stoi wytwórnia Warner Bros. Pictures, której asystują Village Roadshow Pictures i BRON Creative. Reżyserem pierwszej kinowej historii poświęconej wyłącznie tej postaci jest Todd Phillips, odpowiedzialny wcześniej między innymi za trylogię Kac Vegas.

Oprócz trzykrotnie nagradzanego Oscarem Joaquina Phoeniksa w obsadzie filmu zobaczymy takie gwiazdy jak Robert De Niro, Frances Conroy (American Horror Story, Castle Rock) czy Zazie Beetz (Deadpool 2). Oceny krytyków oraz recenzje są tak zachęcające, że aż wstyd będzie nie iść na ten film.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments