Kajko i Kokosz – serial z milionem złotych budżetu

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 29.05.2019, 10:13 Aktualizacja: 29.05.2020, 10:13
Wkrótce doczekamy się serialu Kajko i Kokosz – informuje nas Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy. Za animację odpowiadał będzie Leszek Nowicki, a na pierwszy odcinek udało się już pozyskać milionowy budżet. Wiemy również, jak wyglądać będą pierwszo i drugoplanowi bohaterowie serialu Kajko i Kokosz.
kajko i kokosz serial
26 Udostępnień

Milion złotych na pierwszy odcinek serialu Kajko i Kokosz

Jeszcze kilka dni temu fani komiksów z serii Kajko i Kokosz ucieszyć mogli się z faktu, że w Bieszczadach powstanie kraina Kajko i Kokosza, a już mamy dla nich kolejne świetne wiadomości. O otrzymaniu sporej dotacji poinformowano na stronie Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy, założonej przez Paulinę Christę, wnuczkę i spadkobierczynię Janusza Christy.

– Miło nam poinformować, iż właśnie otrzymaliśmy dotację w wysokości 390 tys. na realizację developmentu serialu „Kajko i Kokosz”, przy założonym łącznie budżecie 1 miliona zł. Teraz zaczyna się dla nas prawdziwe wyzwanie – mówi Ewelina Gordziejuk, właściciel i producent w EgoFILM, cytowana przez autorów komunikatu.

kajko i kokosz serial

Reżyserem powstającego serialu Kajko i Kokosz zostanie Leszek Nowicki, w którego dorobku znajduje się choćby animowana wersja Wilqa Superbohatera. Za scenariusz odpowiadać będą Maciej Kur, Rafał Skarżycki, a warstwą graficzną zajmą się Piotr Bednarczyk i Sławek Kiełbus. Za muzykę odpowie z kolei Mikołaj Stroiński.

Animacja Jako i Kokosz jest już przygotowywana

Jak wyglądał będzie serial Kajko i Kokosz? – Postacie w rysunkach Christy żyją, są złapane w ruchu, jest w nich witalność i energia, i nie wolno tego w animacji stracić. To te rysunki powinny być wyjściem do animacji. Nie powinno być popisów animacyjnych tam, gdzie rysunek ich nie wymaga, i ma być animacja na wysokim poziomie tam, gdzie rysunek i akcja się o to proszą – tłumaczy reżyser Leszek Nowicki.

Twórcy filmu udostępnili również pierwsze grafiki z prac nad zbliżającą się animacją. Kajko i Kokosz oraz inni bohaterowie wykreowani przez Christę prezentują się następująco:

kajko i kokosz serial kajko i kokosz serial kajko i kokosz serial kajko i kokosz serial kajko i kokosz serial

Kajko i Kokosz to seria komiksów rysowanych i pisanych od 1972 roku przez Janusza Christę. Opowiada ona o przygodach tytułowych bohaterów – dwóch słowiańskich wojów, którzy mieszkają w grodzie kasztelana Mirmiła. Reedycją starszych albumów zajmuje się od 2003 roku Egmont, a od 2016 roku wydawana jest oficjalna kontynuacja serii Kajko i Kokosz – Nowe Przygody.

Źródło: Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments