Kakegurui 2. Szał hazardu. Jak poradzić sobie z byciem mniej niż nikim? [RECENZJA]

Michał Małysa Recenzje komiksów Publikacja: 30.11.2019, 20:00 Aktualizacja: 30.11.2019, 20:00
Indiański poker na dwie karty - to nowa rozgrywka, w której bierze udział Yumeko Jabami, uczennica prywatnej akademii Hyakkao. Dziewczyna ma szansę pozbyć się gigantycznego długu, który ściągnął ją na sam dół hierarchii szkolnej. Czy fabuła Kakegurui 2 trzyma w napięciu równie mocno, jak historia z pierwszego tomu? Jak najbardziej!
Kakegurui 2. Szał hazardu
0 Udostępnień

Kakegurui 2 – co się dzieje w drugim tomie Szału hazardu?

Yumeko Jabami przegrała rozgrywkę z przewodniczącą samorządu i zadłużyła się na 310 milionów. Spadła tym samym najniżej w hierarchii akademii Hyakkao. Zyskała status “zwierzątka”. Każdy uczeń może zażądać od niej wszystkiego. Najbardziej brutalni uczniowie szybko próbują wykorzystać tę sytuację, ale Yumeko nie daje sobie odebrać godności. Robi dobrą minę do złej gry, przez co wielu osobom wydaje się być jeszcze bardziej szalona. Tak naprawdę jednak ukrywa swoje prawdziwe uczucia: “Niepokój, strach, gniew i desperacja. Nawet zwyczajna klasa wydaje się zniekształcona. To uczucie jest nie do zniesienia”.

Jednak jej postawa wielokrotnie wprawia w osłupienie wszystkich, którzy chcą ją upokorzyć, a także wytrąca im z ręki argumenty do dręczenia: “No tak, teraz jestem kicią. Zwierzątkiem o najniższej randze. Ale przecież kotki są urocze”. W obliczu takiej postawy większość osób daje Yumeko spokój.

Pewnego dnia samorząd szkolny daje szansę na szybkie wyjście z długów wszystkim uczniom. To oczywiście szansa pozorna, ponieważ ma on w tym swój cel. Yumeko zdaje sobie z tego sprawę, ale bierze udział w nietypowej i ryzykownej grze, która na dobrą sprawę na wiele poziomów (oczywistych i nieoczywistych). Yumeko dużo ryzykuje, ale w końcu kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa…

Kakegurui 2 trzyma mocny poziom napięcia, wypracowany przez autorów w pierwszej części mangi. Można wręcz powiedzieć, że jest jeszcze lepiej. Autorzy nie unikają pokazywania wewnętrznej brzydoty i zepsucia, przemocy oraz konsekwencji nałogu, jakim jest hazard. Jednocześnie nie ma w tym żadnego patosu. Wszystko jest na wysokim poziomie, tak, jak być powinno.

Kakegurui 2 od strony wizualnej

Jakość wydania jest bardzo dobra. Kreska jest estetyczna i nie widać na niej żadnych błędów rysownika. Oczy Yumeko – dziwne i niepokojące są naprawdę świetnie narysowane. Wyglądają tak, jakby za każdym razem odbijały się w nich karty, co podkreśla szaleństwo głównej bohaterki.

Z kolei postacie, które mają być odpychające, specjalnie zostały narysowane w brzydki sposób. Widać, że są stworzone wprawną ręką, ale autor specjalnie zwiększył ich “ohydę” w odbiorze.

Kakegurui 2. Szał hazardu – podsumowanie

Drugi tom Kakegurui pokazuje, że warto czekać na rozwinięcie tej serii. Zawiera w sobie dobrą historię i przyjemną dla oka kreskę. Dodatkowo poruszana tematyka mocno przypadnie do gustu fanom gier hazardowych. W Kakegurui 2 znajduje się kilka ważnych przesłań, w tym jedno najważniejsze: zawsze trzeba walczyć o siebie. W tej mandze za pomocą kart, w prawdziwym życiu – tak, jak jest to możliwe.

Gatunek: dramat, tajemnica, psychologiczny, shounen
Autorzy: Homura Kawamoto, Toru Naomura
Data wydania: 20 listopada (II tom)
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Cykl: Kakegurui
Wydawca: Waneko

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments