Katastrofa Pottera – Fantastyczne Wydarzenie rusza już dziś

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 16.07.2019, 12:00 Aktualizacja: 16.07.2020, 15:24
Braliście udział w pierwszym Fantastycznym Wydarzeniu w Harry Potter: Wizard's Unite? Katastrofa Pottera to doskonały pretekst, aby po raz kolejny podjąć wyzwanie stawiane przez Niantic Games. Eventy tego typu są jedyną szansą na zdobycie podręczników z Działu Ksiąg Zakazanych, ale również świetną zabawą!
katastrofa pottera poradnik
0 Udostępnień

Katastrofa Pottera – wydarzenie rusza już dziś

Już dziś o 20.00 czasu polskiego rusza kolejne Fantastyczne Wydarzenie w Harry Potter: Wizard’s Unite. – Otrzymujemy zwiększoną liczbę doniesień o Zgubach powiązanych z Harrym Potterem. Minister Granger uważa, że może mieć to związek z niedawną publikacją Proroka Codziennego, opisującą współpracę Harry’ego z Siłami Ochrony Kodeksu Tajności – czytamy w opisie eventu.

Fantastyczne Wydarzenie Katastrofa Pottera w Wizard’s Unite potrwa do 23 lipca. Kolejna tura ruszy zaś za dwa tygodnie, 30 lipca, i potrwa do 6 sierpnia.

katastrofa pottera

Niestety, na chwilę obecną nie są znane jeszcze dokładne zadania kolejnego Fantastycznego Wydarzenia. News zostanie zaktualizowany o nie, gdy tylko pojawią się dokładniejsze informacje. Wiedzeni doświadczeniem z poprzedniego eventu (Fantastyczna Flora i Fauna) spodziewamy się podobnych wytycznych – odnajdowania Znajdziek z poszczególnych grup, warzenia eliksirów oraz otwierania świstoklików.

Czemu warto brać udział w Fantastycznych Wydarzeniach?

Fantastyczne Wydarzenia są podstawą rozgrywki w tę grę. W naszej recenzji Harry Potter: Wizard’s Unite zwracaliśmy uwagę, iż mnóstwo mechanik wydaje się na dzień pisania tekstu zupełnie zbędnych podczas gry solo, którą na co dzień wymusza dość mała baza graczy. Eventy całkowicie zmieniły tę optykę, i to z kilku powodów:

  • Dają poczucie celu. Jakkolwiek głupio to nie brzmi – strasznie dotychczas tego brakowało. Poza tym nowe oraz łatwiejsze do znalezienia Znajdźki z wysokich poziomów są doskonałą odtrutką na sto pięćdziesiątą walką z chochlikami kornwalijskimi.
  • Nagrody. Fantastyczne Wydarzenia oznaczają naprawdę dobry łup, przede wszystkim w postaci podręczników z Działu Ksiąg Zakazanych. Są one niezbędne do korzystania z najlepszych opcji na drzewku rozwoju postaci, a Fantastyczne Wydarzenia to jedyna okazja na ich zdobycie.
  • Wprowadzają nowe wątki fabularne. We wspomnianej już recenzji pisaliśmy o strasznie powolnym rozwoju fabuły, która angażuje jak hagridowe lekcje o gumochłonach. Historyjki z Fantastycznych Wydarzeń mają duże szanse, aby to zmienić, co widzieliśmy już po Fantastycznej Florze i Faunie.
  • Konsolidują skupioną wokół gry społeczność. Nie wiem, czy uczynią to lepiej niż zapowiadany na 20 lipca pierwszy Community Day w Wizard’s Unite, ale dzięki poczuciu celu i chęci do gry dużo łatwiej znaleźć ekipę do wspólnego czyszczenia Fortec.

Zamierzacie dołączyć do innych graczy Harry Potter: Wizard’s Unite i pomóc w ogarnięciu Katastrofy Pottera? Fantastyczne Wydarzenia są naprawdę warte poświęcenia im czasu!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments